Praca w biurze podróży

54ebab427ff08_-_travel-agent-xl

Większość z tych, którzy pragną pracy w biurze podróży myślą o podróżowaniu. Stanowisko w ramach biura podróży z pewnością otwiera nowe możliwości, jeśli ktoś wyjechać na Karaiby, do Wenecji, Toskanii, Egiptu, Malezji, Maroko czy dowolnego innego miejsca w świecie – jednak nie zawsze. Ale w wielu przypadkach, stanowisko pracy w agencji podróży pozwala odwiedzić znane chodniki Bagdadu, targować się z sprzedawcami dywanów w Turcji i zobaczyć tygrysy Nigerii.

Jest to fantastyczna możliwość dla wielu, szczególnie tych, którzy nie chcą pracy przy biurku w biurze po 8-5 godzin, ale tylko część wakatów w biurach podroży to możliwość podróżowania – cała reszta to właśnie organizowanie wycieczek siedząc za biurkiem agencji.

Co zrobić by utrzymać pracę w biurze podróży?

W jednym i drugim wypadku, aby utrzymać swoją posadę w biurze podróży dobrze byłoby być osobą, która namiętnie kocha podróże, a także posiada dawkę wystarczającej wiedzy na temat tego jak wpłynąć na tak dużo osób, jak tylko to możliwe, aby pozwoliły obcej osobie zaplanować wakacje w jednym z jak dotąd nieznanych miejsc. Jest to przede wszystkim umiejętność zarażania innych miłością do podróżowania – co sprawia, że wchodzący do agencji Klienci stają się niesamowicie zainteresowani tym, co jeszcze może pokazać im nasza planeta – w ten sposób dostarczając agencji przychodów. Kariera w biurach podróży sprawia, że rzeczywiście można motywować innych do spędzania niezapomnianych chwil podczas podróży.

Obowiązki pracownika biura podróży

Zasadniczo kariera w biurze podróży obejmuje pomoc w układaniu harmonogramu podróży dla innych użytkowników – trzeba zorganizować i przygotować wszystko w dążeniu do idealnych wakacji. Twoim zadaniem będzie ułożenie planu dla Klienta, musisz też zarezerwować bilety i zorganizować pakiety zakwaterowania na wakacje. Kwalifikacje jakie są potrzebne, aby przyłączyć się do kariery w ramach biura podróży nie jest tak wysokie, jak w przypadku wielu innych ścieżek kariery, jednak na pewno będziesz mieć większe szanse na fajne stanowisko jeśli twoja edukacja będzie powiązana z branżą turystyczną.

Edukacja i przygotowanie do zawodu

Zwykle kandydat do pracy w biurze turystycznym musi mieć co najmniej maturę, a następnie przejść przez różne etapy szkolenia zawodowego w ramach tego, co oferuje biuro podróży i nierzadko wymagany jest odpowiedni certyfikat. Główne firmy podróży żądają, aby posiadać też szeroką wiedzę o świecie i turystyce. Dlatego w sposób szczególny warto się kształcić właśnie w tę stronę.

Poza kwestią studiów i kształcenia zawodowego, szanse zdobycia posady agenta podróży mogą również zależeć od twojego doświadczenia pracy o tym charakterze. To ci pomoże, jeśli jesteś w stanie wykazać się oddanym statusem człowieka podróżnika lub gdy jesteś w stanie przekonać pracodawców o wystarczającej wiedzy na temat miejsc wypoczynkowych. Takie doświadczenie i wiedza dodają sporo profitów do Twojego CV. A najlepszą metodą do takiej przewagi są bardzo sformalizowane dokumenty o tym jakie przebyłeś podróże i jak starałeś rozwijać wiedzę o tym, jak z to połączyć z kwestią spraw biznesowych. Spójrz na kursy ekspertów w takich obszarach jak sprzedaż i marketing, podróże i inne odpowiednie zagadnienia w branży turystycznej.

Dyplomy najlepszych szkół zawodowych dotyczące geografii, historii, języków i doświadczenie komunikacyjne są niezbędne w pracy w biurach podróży na całym świecie. Dobrą metodą jest tu zawsze korzystać z inicjatywy własnej by opanować jak najwięcej wiedzy o turystyce. Dzisiaj, w internecie znajdziesz najlepszy rezerwuar wiedzy, i to trzeba stale wykorzystywać by zwiększyć swoje szansę na praktykę w biurze podróży.

Wniesie to również do Twojego życia wiele dobra, gdyż będziesz mógł być na bieżąco z aktualnymi procedurami. Zachęcam też do kontynuowania zajęć w branży turystycznej, jak również certyfikacji. Jednak przede wszystkim musisz zrozumieć, że sukces w pracy biura podróży zależy od tego czy potrafisz zdobyć zaufanie klientów, i czy jednocześnie jesteś zorganizowany i innowacyjny jeśli chodzi o koordynację tras dla własnej klienteli. Jeśli tak – czeka cię wspaniała kariera w tej rozwijającej się branży.

 Artykuł przygotowano wspólnie z biurem podróży dreamtours.pl – sprawdź ofertę Dominikana 2016

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

1 Komentarz

  1. Zibi pisze:

    Ja lubię samotnie opracowywać plany moich następnych podróży. Oczywiście posiłkuję się różnymi stronami, na których szukam inspiracji. Ostatnio zaciekawił mnie pewien blog podróżniczy, na którym opisana została relacja koleją transsyberyjska. Chyba już wiem co będę robił w przyszłe wakacje 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>