Agroturystyka – nowe trendy

agroturystyka-mazowieckie

Agroturystyka w Polsce w ostatnich latach stała się nie tylko sposobem na dodatkowe generowanie dochodów i sposobem na życie części gospodarzy. Jest już w wielu wypadkach głównym, i to czasami niezłym, źródłem generowania dochodów. Przykładem może być część gospodarstw agroturystycznych w mazowieckiem.

Polska agroturystyka cieszy się coraz większym powodzeniem i to również wśród mieszkańców Europy Zachodniej. Co zatem się zmieniło w ostatnich dekadach jeśli idzie o funkcjonowanie gospodarstw agroturystycznych w naszym kraju? czy decydują o tym jakieś konkretne trendy? Na pewno decydują też pewne atuty polskich regionów, które niejednemu zagranicznemu turyście wciąż kojarzą się z dziewiczą przyrodą. Legendy krążą o naszych niektórych produktach kulinarnych, choćby o sękaczu z pogranicza polsko-litewskiego.

Po pierwsze kontakt i komunikacja

Nowe trendy są oczywiście jednym z najważniejszych czynników, przyciągających klientów do gospodarstw agroturystycznych. Mimo to swoje powodzenia agroturystyka w znacznej mierze zawdzięcza rewolucji technologicznej, która stała się wręcz nieobliczalna i nieprzewidywalna. Dotyczy to głównie łatwej dostępności do sieciowych informacji i reklam.

Chociaż bywają też wypadki, że gospodarstwo o wiele lepiej prezentuje się na portalu niż w rzeczywistości. Zdarzają się bowiem niektórym niedoróbki połączone z natręctwem gospodarzy.

Oprócz łatwego dostępu do informacji w sieci, polepszył się istotnie stan dróg w Polsce, to zaś było jedną głównych przyczyn wcześniejszej utraty znacznej liczby klientów.

Trendy

Do najważniejszych klientów polskich gospodarstw agroturystycznych należą osoby poszukujące przygody i aktywności na łonie przyrody. Toteż baza noclegowa przestała być podstawą gospodarstwo i pozostała tylko niezbędnym elementem.

Nie dziwią już w gospodarstwa agroturystycznych konie jeździeckie i konie stosowane do hipoterapi. Nie dziwi obecność innych zwierząt, choćby w postaci dużych hodowli. Jednym z istotnych trendów jest działalność edukacyjno-kulturalna, dosyć często z nastawieniem na krzewienie regionalnego dziedzictwa historycznego. Nie są już rzadkością prywatne izby historyczne w polskich gospodarstwach agroturystycznych.

Właściciele gospodarstw agroturystycznych nierzadko bywają teraz animatorami kultury i propagatorami regionalizmu, inicjując lokalne festyny lub stowarzyszenia.

Rośnie też poziom usług, choć na ogól dzienne pobyty w polskim gospodarstwie agroturystycznym nie na leżą do tanich. Choć bywa istotna różnica w cenach między północą i południem. Do najdroższych regionów w tym aspekcie, niestety, należą Mazury.

Zapraszamy do gospodarstwa Konstantów – agroturystyka mazowieckie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *