Bez dostępu do Internetu się nie da? Tego szukaj u dostawcy!

Dla większości właścicieli firm, jak również właścicieli domów dostęp do Internetu jest tak samo ważny jak inne narzędzia. Większość firm korzysta z dostępu do Internetu do wszystkiego, od komunikacji z klientami (e-mail, VOIP itp.) po przetwarzanie kart kredytowych. Bez dostępu do internetu niektóre firmy po prostu nie mogą funkcjonować.

Poza potrzebami biznesowymi coraz większa liczba użytkowników domowych korzysta z Internetu jako podstawowego źródła rozrywki. Wynika to z rozwoju usług przesyłania strumieniowego wideo i mediów społecznościowych.

Celem tego postu jest podkreślenie niektórych ważnych czynników przy wyborze dostawcy usług internetowych – dla Twojej firmy lub domu. Jeśli nie masz czasu czytać artykułu do końca – ułatwimy CI to zadania, zapoznaj się od razu z ofertą renomowanego dostawcy Internetu, jakim jest: fastinternet.

Dostępność

Niestety jest to największy czynnik decydujący na obszarach wiejskich. Szybkie połączenie kablowe lub światłowodowe nie przyniesie korzyści Twojej firmie, jeśli dostawca nie obsługuje Twojego obszaru. Zaskakująca liczba firm i właścicieli domów ma tylko kilka opcji, zwykle jedną z nich jest internet satelitarny i jakiś rodzaj szerokopasmowego internetu lub sieć 4G-LTE (która może być zaskakująco dobra z odpowiednim sprzętem i planem).

Prędkość

Jako firma musisz zapewnić wystarczającą prędkość, aby nie zakłócać codziennego użytkowania, nawet gdy zapotrzebowanie jest największe. Dla niektórych klientów szybkość jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze dostawcy usług internetowych. Chcą po prostu najszybszego internetu, jaki mogą uzyskać w swojej okolicy. Jest to całkowicie oparte na lokalizacji i tym, co jest oferowane Tobie jako firmie lub konsumentowi. Liczba, na którą patrzysz podczas porównywania planów, nazywa się „przepustowością”. Przepustowość to po prostu ilość informacji na jednostkę czasu, jaką może obsłużyć medium transmisyjne. Niektórzy klienci mają szczęście i mają dostęp do połączeń światłowodowych o przepustowości ponad 1000 megabitów (Mb/s) na sekundę, podczas gdy niektóre przedsiębiorstwa wiejskie utknęły w połączeniach DSL o przepustowości od 3 do 6 Mb/s. Ponadto, tylko dlatego, że prędkość jest reklamowana, nie oznacza, że ​​jest to prędkość, którą otrzymasz. Zdecydowanie warto sprawdzić w sąsiednich firmach, aby zobaczyć, jakiej prędkości można realistycznie oczekiwać.

Koszt

Aby dostawca usług internetowych miał dla Ciebie sens, musi mieć dobrą równowagę między szybkością a ceną. Na przykład, jeśli prowadzisz małą firmę poza domem, 1000 zł miesięcznie za dedykowane połączenie światłowodowe prawdopodobnie nie będzie miało dla Ciebie sensu. Dla niektórych firm cena nie ma tak dużego znaczenia, jak szybkość i niezawodność. Wspomniane powyżej dedykowane łącze światłowodowe za 1000 zł miesięcznie może być oczywiste dla rozwijającej się małej firmy zatrudniającej 40 pracowników. Podobnie jak w przypadku większości aspektów działalności biznesowej, musisz rozważyć zalety i wady.

Na koniec – niezawodność, która jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, zwłaszcza dla klientów biznesowych. Nie zapomnij o tym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *