Budowa nowej hali produkcyjnej w XXI wieku – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem projektu?

Znasz tę sytuację? Nowa hala produkcyjna ma być wykonana w wydajnym systemie budowy, aby zminimalizować nakłady związane z planowaniem, czasem planowania i kosztami budowy. Ponadto oczekuje się, że jako produkt uboczny powinna powstać żywa, wirtualna wizualizacja nowej hali.

Nie ma problemu, może pomyśleć wiele osób. W końcu żyjemy w XXI wieku i wszyscy mówią o nowoczesnych możliwościach, jakie daje technologia. Mówi się, że modelowanie informacji o budynku sprawia, że ​​planowanie projektów w budownictwie przemysłowym jest:

• szybsze,
• bardziej cyfrowe,
• bardziej spójne,
• mniej podatne na ryzyko błędów planowania.

To jest już standardem w budownictwie publicznym w wielu krajach.

Koncepcja modelowania informacji w budownictwie przemysłowym

Koncepcja modelowania informacji o budynku wydaje się spójna i logiczna, gdy chodzi o hale produkcyjne. Wszystkie firmy zaangażowane w budowę świadczą częściowe usługi w ramach wspólnego modelu cyfrowego. Błędy planowania można już na wczesnym etapie zidentyfikować i naprawić.

Ale gdzie jest haczyk? W zasadzie nie ma haczyka – z wyjątkiem tego, że to temat dla profesjonalistów zajmujących się budową i planowaniem technicznym. Żaden nieprofesjonalista w planowaniu budowy nie będzie w stanie ani nie będzie chciał zapoznać się z przepływem pracy i odpowiednim oprogramowaniem do tworzenia projektów w taki sposób, aby osobiście mógł działać jako autor i wnosić własne dane do modelu cyfrowego. Nawet w przypadku gdy chodzi o tradycyjne potrzeby koordynacji między ekspertami budowlanymi i produkcyjnymi.

I to jest właśnie powód, dla którego nie powinieneś czekać z planowaniem układu hali, aż wybrany przez Ciebie dostawca systemu przedstawi Ci cyfrowy projekt nowej hali fabrycznej. Nie! Musisz w końcu zastanowić się, jaki wpływ na planowanie hali fabrycznej mają następujące czynniki:

• Wymiary wzoru siatki
• Wymiary i fundamenty filaru
• Wysokość użytkowa hali
• Rodzaje, pozycje i wymiary bram
• Rampy załadunkowe
• Drzwi
• Możliwe wysokości balustrad; pozycje i wymiary okien
• Naturalne możliwości oświetlenia zapewniane przez świetliki dachowe.

Innymi słowy: najlepiej jest być własnym inżynierem planującym architekturę nowej hali fabrycznej w zakresie budowy systemu. Zawsze pamiętaj, że nie jesteś profesjonalnym planistą budowlanym i uważaj, aby nie popełnić krytycznych błędów.

Cyfrowy zestaw konstrukcyjny do hal fabrycznych w projektowaniu systemu

Szybko dojdziesz do pytania, czy zasada ta wystarczy, aby stworzyć halę fabryczną w konstrukcji systemowej. W końcu nic więcej nie jest potrzebne, jak zmontowanie wstępnie skonfigurowanych elementów systemowych wirtualnego zestawu konstrukcyjnego, które zostały dostarczone od Twoich dostawców. Istnieją predefiniowane interfejsy i nic nie może zostać źle zmontowane. W ten sposób szybko osiągniesz projekt, który będzie w stanie wytrzymać wszystkie dyskusje. Jeśli pomyślisz o swoim dzieciństwie, przypomnisz sobie, że taka autokreacja ze słynnymi plastikowymi klockami nigdy nie była końcem sama w sobie. To, co stworzyłeś, często nabierało realnego znaczenia w babcinym ogródku, razem z zabawkami dzieci z sąsiedztwa. Być może ta przypowieść o twoim dzieciństwie nie odzwierciedla właściwie konsekwencji błędów planowania w planowaniu fabryki. Przy projektowaniu hal fabrycznych w konstrukcji systemowej prawdą jest jednak, że nie da się właściwie zweryfikować poprawności projektu w oderwaniu od reszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *