Ceny kominków kaflowych

Kominki kaflowe są zdecydowanie kontrowersyjnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o aranżację wnętrza. Nawiązują do niegdyś tradycyjnych rozwiązań piecyków kaflowych, które skutecznie dogrzewały pomieszczenie. Użycie kafli skutecznie wpływa na przewodnictwo cieplne, a odpowiednie rozwiązania potrafią oddawać ciepło na długo po skończeniu palenia. Jakie są ceny poszczególnych rozwiązań i na co warto się zdecydować.

Rodzaje kominków kaflowych

Zanim przejdziemy do cen kominków kaflowych – warto najpierw omówić podstawowe ich rodzaje. Przede wszystkim do wyboru mamy kominek kaflowy z DGP. Nowoczesny system nagrzewa powietrze i rozprowadza je po całym domu aluminiowymi przewodami. Obudowa takiego kominka pełni tylko i wyłącznie funkcję dekoracyjną. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania jest możliwość ogrzania praktycznie całego domu. Minusem jest konieczność ciągłego palenia w nim. Inaczej bardzo szybko odczuje się spadek temperatury.

Innym rozwiązaniem jest pieco-kominek kaflowy.

Tutaj wkłady kominkowe nie są izolowane jak w poprzednim przypadku. Dlatego rozpalony piecyk kumuluje ciepło w masywnej obudowie. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania materiału ceramicznego, który długo oddaje ciepło. Obudowa zbudowana jest ze specjalnych kafli. Dzięki takim rozwiązaniom kominek ten oddaje ciepło nawet przez kilka godzin po wypaleniu paliwa. Jest to jednak kominek stosunkowo drogi. Na pewno wadą będzie też tutaj możliwość dogrzania tylko pomieszczenia w którym znajduje się ten kominek. Nie ma tu bowiem instalacji, która rozprowadzałaby ciepło. Świetnie prezentują się np. te kominki kaflowe we Wrocławiu.

Ceny kominków kaflowych

Przechodząc do cen – nie da się tutaj nawet w przybliżeniu określić średni koszt takich kominków. Różnią się one bowiem od siebie diametralnie w zależności od jego rodzaju. Na przykład ceny pieco-kominków kaflowych są największe. Na cenę przykłada się palenisko stalowo-szamotowe i często ręcznie wyrabiane kafle. Ceny wahają się od kilu tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Na wysoką cenę przekładają się ręcznie malowane kafle. Unikalne i oryginalne rozwiązania w tym przypadku mają swoją cenę. Jeżeli natomiast postawimy na tłoczone kafle – uzyskamy powtarzalność wzoru za stosunkowo niską cenę.

Na cenę końcową piecyka przekłada się również jego usytuowanie w pomieszczeniu. Kominek narożny będzie bowiem droższy od tego stojącego przy jednej ścianie. Zdecydowanie najtańszą opcją będzie kupno gotowego piecyka w jednym z dużych sklepów budowlanych. Wówczas zapłacimy od 2500 do 4000 złotych co wydaje się być uczciwą ceną za takie rozwiązanie, jakim jest uniwersalny kominek kaflowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *