Co czeka na Ciebie w Zakopanem zimą?

Zakopane jest znane jako zimowa stolica Polski. To tutaj z pewnością znajdziesz to, co najlepsze w zimie! Skorzystaj z tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o zimowych aktywnościach, którymi możesz się w tym miejscu cieszyć: od narciarstwa biegowego i wędrówek na rakietach śnieżnych po kulig Zakopane i nie tylko. Większość atrakcji zimowych rozpoczyna się pod koniec grudnia i trwa do marca (jeśli pozwala na to pogoda i warunki – dlatego dobrym pomysłem jest zadbać o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia dostępności i warunków u wybranego organizatora).

Co fajnego czeka na Ciebie w sercu polskich Tatr?

Kilka z interesujących, zimowych zajęć jest szczególnie lubianych przez przyjezdnych, jak:

  • narciarstwo biegowe,

  • wędrówki w rakietach śnieżnych,

  • kuligi,

  • jazda na łyżwach.

W zależności od miejsca, do którego ostatecznie się wybierzesz możesz też liczyć na inne rozrywki fitness, czy wypoczynek w wannie z hydromasażem). Zakopane nęci miejscami takimi jak spa, restauracja czy karczmy z przepysznym jedzeniem. Warto się tam wybrać na zimową zabawę! Aby uzyskać więcej informacji lub zarezerwować zajęcia, wystarczy krótki research w sieci.

Kuligi Zakopane – najfajniejsza atrakcja!

Przejażdżki saniami ciągniętymi przez konie są tak „kwintesencją Podhala”, jak to tylko możliwe i śnieg pozwala. Wybierz się na romantyczny kulig z kimś wyjątkowym lub zabierz ze sobą dzieci i stwórz wspomnienia na całe życie! Zwykle jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, warto o tym pomyśleć z wyprzedzeniem. Możesz też się załapać na coś więcej niż kulig, ale i kolację dla dwojga i inne przyjemności. Zakopane oferuje kuligi, jeśli tylko pozwala na to pogoda, tylko w sezonie zimowym (zazwyczaj od końca grudnia do marca. Dokładne terminy różnią się w zależności od pogody w danym roku).

Co jeszcze ciekawego w polskich Tatrach?

Zakopane to również wspaniałe trasy dla narciarstwa biegowego – z których wiele jest ogólnodostępnych od połowy grudnia do marca. Narciarstwo biegowe na szczycie góry jest ulubioną rozrywką od dawna. Przez lata tysiące narciarzy o różnych umiejętnościach przemierzało zakopiańskie trasy, a nawet kilku olimpijczyków miało okazję się przekonać o ich wysokim poziomie.

Z tak bogatą historią, zróżnicowanym terenem i rozległymi widokami – niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w tym sporcie, czy zapalonym narciarzem, z pewnością przeżyjesz doświadczenie życia tutaj w Zakopanem. Tatrzańskie trasy są przygotowane zarówno do jazdy na łyżwach, jak i na nartach klasycznych.

A co powiesz na spacer po śniegu? Niezależnie od tego, czy robisz to od lat, czy decydujesz się na ten rodzaj rozrywki po raz pierwszy, wędrówki na rakietach śnieżnych to wspaniały sposób na odkrywanie lasów i łąk, podziwianie widoków, cieszenie się świeżym górskim powietrzem – i rozpoczęcie treningu cardio! Świetna rodzinna aktywność, możesz nawet zabrać ze sobą swojego pieska. Niektóre z zakopiańskich tras są naprawdę przyjazne psom.

To wszystko czeka na Ciebie w Zakopanem – od sportu po kuligi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *