CV po angielsku

Jednym z najważniejszych elementów w procesie poszukiwania pracy jest stworzenie dobrego i profesjonalnego życiorysu zawodowego. CV będzie nam potrzebne w praktycznie każdej rekrutacji, bez względu na rodzaj zatrudnienia, jaki nas interesuje.

Aby napisać dobre CV, warto poświęcić mu nieco czasu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz życiorys zawodowy dobrze się prezentuje i jest napisany w taki sposób, że będzie w stanie zachęcić potencjalnego pracodawcę. Nieco więcej uwagi trzeba będzie poświęcić, jeśli pracodawca i firma, do której chcemy rekrutować wymaga cv po angielsku. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowca, szczególnie wówczas, gdy nie do końca pewnie czujemy się w pisaniu w języku obcym. Wbrew pozorom, CV po angielsku wcale nie oznacza, że musimy ten język doskonale znać.

Jak napisać dobre CV

CV po angielsku będzie nam potrzebne szczególnie wtedy, gdy chcemy znaleźć pracę za granicą w którymś z anglojęzycznych krajów. Ale nie tylko. Wiele firm działających w Polsce pracuje w międzynarodowym środowisku i wymaga doskonałej znajomości języka angielskiego. Jeśli znajdziemy ogłoszenie o pracę, które jest sformułowane w języku angielskim, także w tym języku należy wysłać odpowiedź oraz stworzyć wszystkie dokumenty aplikacyjne, zarówno CV, jak i list motywacyjny. Bez względu jednak na to, w jakim języku będziemy tworzyć nasze CV, warto pamiętać o podstawowych zasadach tworzenia takich dokumentów. W życiorysie zawodowym należy zawrzeć informacje na temat naszego wykształcenia, doświadczenia zawodowego, zadań, jakie wykonywaliśmy w poprzedniej pracy, umiejętności oraz wszelkich dodatkowych kwalifikacji, zwłaszcza takich, które mogą być atrakcyjne dla przyszłego pracodawcy. Im bardziej bogate będzie nasze CV, tym większe mamy szanse na zdobycie zatrudnienia.

Nie należy kłamać ani ubarwiać

Jednym z częstych błędów, jakie popełniają osoby tworzące swoje życiorysy zawodowe jest mijanie się z rzeczywistością lub naciąganie własnych kwalifikacji i umiejętności. Owszem, takie CV nieco ubarwione może świetnie się prezentować i zachęcać potencjalnego pracodawcę do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną, jednak wszystkie nieścisłości bardzo szybko wyjdą na światło dzienne. Jeśli więc znamy język angielski w stopniu średnim, nie wpisujmy sobie w CV doskonałej czy biegłej znajomości, gdyż szybko takie kłamstwo wyjdzie na jaw. Wystarczy, że rozmowa kwalifikacyjna będzie odbywała się w języku angielskim, a rekruter szybko wykryje, że nasza znajomość języka jest daleko słabsza niż to, co wpisaliśmy sobie w CV. Podobnie jest ze wszystkimi innymi kwalifikacjami i umiejętnościami. Jeśli zostaniemy przyłapani na takim kłamstwie, raczej nie ma co się spodziewać, że rozmowa kwalifikacyjna zakończy się pozytywnie i otrzymamy zatrudnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *