Czy dywany w biurze są jeszcze praktyczne?

01

W większości pomieszczeń biurowych dominują wykładziny i panele. Nie wykorzystuje się ich do celów dekoracyjnych, lecz świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Z tego powodu firmy rezygnują z kupowania dywanów, które w powszechnej opinii uważane są zwykle za mało praktyczne. Warto zweryfikować czy rzeczywiście jest to zgodne z prawdą.

Dlaczego dywany kojarzą się z niepraktycznością?

Najczęściej udzielaną odpowiedzią na to pytanie jest trudność utrzymywania czystości. Każdego dnia w biurze przewijają się dziesiątki osób, nie tylko pracownicy, ale również klienci i goście z zewnątrz. Oznacza to, że każdy, kto przekroczy próg naszej firmy, wejdzie na dywan. Wiąże się to z licznymi zabrudzeniami oraz wnoszeniem piachu i błota, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Powinniśmy jednak zauważyć, że obecnie produkowane dywany są nie tylko odporniejsze na ścieralność, ale przede wszystkim o wiele łatwiejsze w czyszczeniu. W tym celu wystarczy jedynie raz w tygodniu dokładnie odkurzyć oraz użyć specjalnego proszku lub sprayu do usuwania plam i innych zanieczyszczeń. Personel sprzątający powinien zająć się tym w ostatni dzień roboczy, zaraz po opuszczeniu biura przez wszystkich pracowników. Po całym weekendzie dywan utrzymany w takim stanie będzie wyglądał zupełnie jakby był przywieziony prosto ze sklepu.

Jakie zalety niesie ze sobą posiadanie dywanu w biurze?

Dywany kojarzą nam się z wyposażeniem domów i mieszkań. Stanowią jeden z najistotniejszych elementów salonów, sypialni czy pokojów dziecięcych. Zwykle dobieramy je pod względem miękkości, trwałości oraz dopasowania kolorystycznego do ścian czy mebli. Kojarzą nam się z komfortem, ciepłem i przytulnością. Przy tym bogactwie zalet zastanawiające jest, z jakiego powodu tak rzadko korzystamy z nich przy urządzaniu biur.

Najmocniejszym plusem jest oczywiście wygoda. W pracy spędzamy zwykle od 8 do 10 godzin. Nasze stopy potrzebują odpoczynku, lecz nie musimy go zapewniać wyłącznie w warunkach domowych. Zakup dywanu w firmie mógłby być świetną okazją do wprowadzenia zwyczaju przynoszenia zmiennego obuwia, np. zwykłych kapci. Wówczas wykonywanie obowiązków zawodowych stałoby się znacznie przyjemniejsze i bardziej komfortowe.

Do listy walorów trzeba też zakwalifikować zapobieganie tworzeniu się zarysowań. Stanowiska biurowe nieodłącznie wiążą się z obecnością przynajmniej jednego krzesła, najczęściej obrotowego. Każde jego odsunięcie powoduje uszkadzanie podłogi. Doprowadzenie jej do poprzedniego stanu będzie sporym wydatkiem, ze względu na wysokie koszty cyklinowania. Dobry, nieprzesuwający się dywan może temu skutecznie zaradzić.

Nie należy zapominać o istotnym aspekcie dekoracyjnym. Otoczenie naszego miejsca pracy ma ogromny wpływ na jej jakość oraz nasze samopoczucie. Dywany bardzo ożywiają wnętrza, dodają mu charakteru, a ponadto sprawiają, iż przestrzeń robocza mocniej kojarzy się z domem, co zawsze przywołuje pozytywne myśli. Z tego samego powodu dbamy też o wygląd naszego biurka, nie tylko utrzymując je w porządku, ale również ustawiając na nim różne ozdobne przedmioty, jak np. ramki z fotografiami bliskich, figurki, pluszowe misie itp. Takie elementy wpływają pozytywnie na nastrój, a nawet pobudzają kreatywność, co jest niezwykle istotne w pracy biurowej.

Pomoc w opracowaniu artykułu uzyskaliśmy od firmy https://carpetsandmore.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *