Czym są pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Każdy, kto ubiegał się o kredyt hipoteczny wie, jak wiele wymagań należy spełnić, aby go uzyskać. Instytucja bankowa, przed przyznaniem wsparcia finansowego, ocenia ryzyko, z jakim wiąże się udzielenie klientowi funduszy. Dokładnie sprawdza jego historię kredytową, zdolność kredytową, źródła dochodów czy też płynność finansową. Cała procedura może trwać bardzo długo, a i tak nie daje gwarancji udzielenia pożyczki. Ponadto bank zwykle nie przyznaje kredytu osobom, które posiadają długi i przeterminowane płatności, co uniemożliwia im uzyskanie potrzebnego wsparcia finansowego. Alternatywne dla kredytu i coraz chętniej wybierane rozwiązanie to pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości. Wyjaśniamy, czym jest oraz jakie warunki należy spełnić, aby ją uzyskać.

Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości – charakterystyka

Pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości to produkt finansowy, którego udzielają firmy niebędące bankiem. Może zostać przyznana zarówno osobom fizycznym, jak i prowadzącym działalność gospodarczą lub spółkę kapitałową – każdemu, kto jest właścicielem nieruchomości (domu, mieszkania, lokalu usługowego czy też działki). Pożyczkodawcy przy wypłacie pożyczki pod zastaw zwykle nie sprawdzają historii kredytowej w BIK, a niektórzy z nich nie weryfikują także informacji w BIG ani KRD, jak https://ftfund.pl/. Nie jest brana pod uwagę również płynność finansowa, zdolność kredytowa ani źródło dochodów. Cały proces przebiega znacznie szybciej, gdyż firmy pozabankowe ograniczają formalności do minimum. Wniosek o udzielenie pożyczki można złożyć przez Internet, a jedynym wymogiem jest posiadanie aktu własności nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie pożyczki.

Dlaczego warto zdecydować się na pozabankową pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to forma, która cechuje się znacznie większą dostępnością. Może zostać przyznana nawet wtedy, gdy osoba posiada niespłacone zobowiązania finansowe, zajęcia komornicze czy też niewystarczającą zdolność kredytową. Ponadto stanowi ona doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pilnie potrzebuje pieniędzy. W FT Fund – firmie zajmującej się udzielaniem pożyczek pod zastaw – decyzję o wypłaceniu funduszy otrzymasz już w ciągu 24 godzin! Niewątpliwym atutem takiej formy wsparcia finansowego jest również możliwość przeznaczenia otrzymanych środków na dowolny cel. Możesz wydać je na spłatę innych zadłużeń, ale także inwestycje czy rozwój swojej firmy! Zdecyduj się na bezpieczną, pozabankową pożyczkę pod zastaw nieruchomości i zrób pierwszy krok w stronę finansowej niezależności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *