Dlaczego Wonga jest lepsza od innych serwisów pożyczkowych

money (2)

Firma Wonga działa na polskim rynku usług finansowych od około 2 lat i można śmiało powiedzieć, że już cieszy się ogromną popularnością i dobrą opinią wśród Polaków. Wonga szybko pokazała się z najlepszej strony, zaoferowała pożyczki na korzystnych warunkach, ekspresowe, z dogodnym i rekordowo długim jak na pożyczki pozabankowe terminem spłaty. Konkurencyjne serwisy pożyczkowe zadrżały widząc zamieszanie, jakie Wonga spowodowała na naszym rynku, a w obawie o utratę klientów dokonały zmian w swojej ofercie. O tym, że Wonga jest lepsza niż inne serwisy pożyczkowe, świadczą liczne nagrody, które firma otrzymała w Polsce.

Również różnego rodzaju rankingi w Internecie i prasie pokazują, że Wonga bije na głowę konkurencję. Spróbujmy jednak odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje, dlaczego Wonga jest lepsza niż inne firmy o podobnym profilu działalności.

Po pierwsze – minimum formalności

Każdy, kto ma już doświadczenie z firmą Wonga dobrze wie, że firma ograniczyła do minimum formalności związane z wnioskowaniem o pożyczkę. Nie potrzeba żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu, wysokości dochodów, niepotrzebna jest również praktykowana przez banki zgoda współmałżonka na pożyczkę. Jedyne, czego tak naprawdę firma wymaga, to dowód osobisty. Wypełniając wniosek o pożyczkę podajemy swoje dane, które muszą zgadzać się z danymi z dowodu, w przeciwnym razie Wonga odmówi pieniędzy.

Po drugie – brak ograniczeń wiekowych

Oczywiście podejdźmy do tego realnie. Brak ograniczeń wiekowych w Wonga nie znaczy, że pożyczkę może otrzymać osoba niepełnoletnia. Chodzi o to, że firma nie wyznacza górnej granicy wieku pożyczkobiorców. Inne firmy nie udzielają pożyczek osobom powyżej 72 lub 75 roku życia, Wonga zaprasza ich zatem do siebie. Nawet w jej spotach reklamowych pojawiają się seniorzy- kukiełki Mira, Włada i Miecio, którzy w zabawny sposób zachęcają do pożyczania pieniędzy właśnie w tej firmie.

Po trzecie – pierwsza pożyczka za jedyne 10 zł

To zdecydowanie najlepsza oferta na rynku usług pożyczkowych w Polsce. Niezależnie od tego czy chcesz pożyczyć od Wonga kwotę minimalną, czyli 50 zł, czy też kwotę maksymalną, która w przypadku pierwszej pożyczki wynosi 750 zł, koszt pożyczki jest zawsze taki sam i wynosi on 10 zł. Jeśli pożyczasz 750 zł od firmy, masz do spłacenia 760 zł i ani grosza więcej, bez żadnych ukrytych kosztów, odsetek, itd.

Po czwarte – rekordowo długi termin spłaty

W tej kwestii Wonga również przebiła ofertę konkurencji. Niezależnie od tego ile pożyczysz, masz na zwrot pieniędzy maksymalnie 60 dni. Oczywiście możesz wybrać krótszy termin spłaty, już na etapie wnioskowania o pieniądze za pomocą dostępnych w serwisie Wonga suwaków ustalasz nie tylko wysokość pożyczki, ale i długość terminu spłaty. Możesz spłacić pożyczkę za 3 dni, za tydzień, za miesiąc, zależnie od tego, jaki termin pasuje Ci najbardziej. Maksymalnie jest to, jak wspomnieliśmy, 60 dni. Żadna firma o podobnym profilu działalności nie pożycza w Polsce pieniędzy na tak długi okres, zatem po raz kolejny – Wonga jest na topie.

Po piąte – współpraca z BIK

Chociaż zdania są w tej kwestii podzielone, Wonga szczyci się współpracą z Biurem Informacji Kredytowej S.A. Dlaczego nie wszystkim się to podoba? Otóż utarło się już w Polsce, że jeśli figurujesz w BIK jako nierzetelny klient i w związku z tym bank odmówi Ci pożyczki, Twój problem rozwiąże jeden z serwisów pożyczkowych. Przywykliśmy do tego, że tego typu firmy nie sprawdzają wnioskujących o pożyczkę klientów w bazach dłużników, gdyż właśnie osoby zadłużone, z nieciekawą historią kredytową, z windykacją lub nawet komornikiem na karku – oto klientela firm pożyczkowych. W tym miejscu Wonga mówi „stop!” Nie pożycza zadłużonym, nie daje przyzwolenia na spłatę jednej pożyczki drugą, chroni się także przed wyłudzeniami. To bezpieczna polityka również dla klientów firmy. Wonga pożycza tylko solidnym osobom, które systematycznie spłacają swoje zobowiązania i trzymają się z dala od pułapek finansowych.

Po szóste – jedyna firma z programem lojalnościowym dla klientów

W odróżnieniu od innych serwisów pożyczkowych firma Wonga stworzyła dla swoich stałych klientów niezwykle atrakcyjny program lojalnościowy. Celem programu, który nosi nazwę Program Korzyści Wonga, jest nie tylko zachęcić klientów do korzystania z usług firmy, ale także do budowania swojego pozytywnego wizerunku jako klienta, którego dane przetwarza Biuro Informacji Kredytowej S.A. Program składa się z czterech segmentów: Wonga Start, Wonga Plus, Wonga Premium i Wonga Max. Segmenty te różni koszt pożyczki. Przykładowo, jeżeli klient trafia do segmentu Wonga Start, jego pożyczka na 15 dni będzie kosztowała 14,5 % pożyczonej kwoty. Ta sama pożyczka kosztuje 11,6 % w przypadku klienta z segmentu Wonga Plus, 9,9 % – z segmentu Wonga Premium i jedynie 8,7 % dla klienta z ostatniego, najwyższego segmentu Wonga Max. To jednak nie wszystko, program przewiduje również zniżki dla klientów korzystających z pożyczek na maksymalny okres spłaty, czyli na 60 dni. Zniżek nie przewidziano dla klientów z segmentu Wonga Start, ale już klienci z Wonga Plus liczyć mogą na 28 % zniżki, Wonga Premium – 34 % zniżki, a klienci z Wonga Max otrzymają aż 42 % zniżki na pożyczkę na 60 dni. Program jak widać jest naprawdę bardzo korzystny i zachęca klientów do pozostania w gronie osób korzystających z usług Wonga. Firmie naprawdę zależy na ich utrzymaniu, tym bardziej, że są to osoby sumienne, z dobrym BIK-iem. Tylko takie osoby mają bowiem szansę na awans do kolejnych segmentów programu. Warto dodać, że jakiekolwiek potknięcie w spłatach może skończyć się powrotem do niższego segmentu, ale zawsze można znów awansować do góry, tak to właśnie działa na Wonga.

Czy potrzeba więcej?

No właśnie – czy potrzeba dalej przekonywać czytelników, by skorzystali z usług finansowych, jakie proponuje im firma Wonga? Można by pewnie jeszcze zachwalać, przytaczać przykłady kolejnych atutów oferty, podeprzeć się opiniami zadowolonych klientów itd. Czy jest to jednak rzeczywiście konieczne? Myślę, że lepiej będzie, jeśli każdy sam spróbuje przekonać się, czy Wonga jest rzeczywiście godna zaufania i czy jest rzeczywiście lepsza od innych serwisów pożyczkowych. Wiele osób przed podjęciem ostatecznej decyzji nie tylko czyta podobne do tych tutaj porady, ale także szuka opinii klientów danej firmy na forach internetowych. Bez problemu znajdziecie pozytywne oponie, jakie wystawili firmie Wonga ci, którzy już mieli przyjemność skorzystać z jej usług. Uprzedzam jednak, że znajdziecie pewnie i nieprzychylne słowa. Pozwolę sobie jednak wyjaśnić, dlaczego niektórzy klienci nie są zadowoleni. Otóż nie spłacają pożyczek na czas, spóźniają się z prośbą o przedłużenie terminu, nie dotrzymują warunków umowy, a potem szukają winnych wszędzie, tylko nie w sobie samych. Zawsze jest tak, że nawet wśród tysiąca zadowolonych znajdzie się przynajmniej jeden, który jęczy z byle powodu. Po prostu nie przejmujcie się, drodzy czytelnicy, głosami wiecznym malkontentów i jeszcze dziś otwórzcie stronę Wonga i skorzystajcie z możliwości złożeniu wniosku pożyczkowego online. Pieniądze już na Was czekają.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem kapitalni.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *