Dobre buty robocze i zawodowe

Obuwie ochronne robocze znajduje swoje zastosowanie podczas pracy  chroniąc przed wieloma rodzajami zagrożeń jednocześnie.  Obecnie w sklepach internetowych można znaleźć wiele modeli takiego obuwia. Przed zakupem warto poznać najważniejsze cechy jaki należy się kierować podczas zakupów.

Buty robocze mogą chronić przed zagrożeniami mechanicznym, chemicznymi, biologicznymi, termicznymi, porażeniem prądem elektrycznym, . O zaletach dobrego obuwia roboczego wiedzą pracownicy takich branż jak służba zdrowia, pracownik sortowni, listonosz, piekarz, górnik, to tylko niektóre z zawodów, których jest oczywiście zdecydowanie więcej, a rodzaj noszonego obuwia ustalana jest przez specjalistów BHP biorąc pod uwagę wszystkie niebezpieczne czynniki na jakie narażony jest pracownik. W sklepach można znaleźć bardzo dużo różnych modeli obuwia ochronnego. Różnią się one klasą ochron, wytrzymałością, odpornością na poślizg oraz przepuszczalnością wody i powietrza. Aby praca była dla nas przyjemna warto orientować się w nowościach na rynku obuwia ochronnego.

buty

Buty robocze, to dziś wyspecjalizowana grupa, dedykowana przedstawicielom różnych zawodów, przeznaczona na różne pory roku oraz posiadająca różne właściwości.  Olbrzymia ich różnorodność sprawia, że rynek jest bardzo dobrze zaopatrzony i wybierać można dla siebie buty, które będą idealnie dopasowane zarówno do naszych wymagań jak i specyfiki pracy.

Wśród najpopularniejszych butów roboczych wyróżnić można trzewiki robocze, półbuty, sandały, obuwie robocze białe, gumowce. Obuwie robocze posiada charakterystyczny podnosek. Podnosek może być metalowy albo z tworzywa. Dobry podnosek powienien zabepzieczać przed uderzeniem z siłą około 200J.

Specjalne podeszwy atyprzebiciowe i  antypoślizgowe, itp., zapewniają odpowiednią przyczepność i chronią podeszwową cześć stopy przed ostrymi przedmiotami.  Wiele prac nie wymaga jednak używania specjalistycznego obuwia ochronnego z podnoskiem, wówczas znacznie lepszym wyborem będzie obuwie zawodowe. Buty zawodowe nie posiadają podnoska dzięki czemu są znacznie lżejsze ma to szczególne znaczenie podczas długich godzin pracy podczas, gdzie istotna staję się waga samego obuwia.

Aktualne ceny obuwia roboczego i zawodowego można znaleźć tutaj:
http://www.narzedziak24.pl/ochrona-bezpieczenstwo/buty-robocze.html

Polecamy:
Buty do wkładek – jak dobrać obuwie pod kątem potrzeb ortopedycznych?

2 komentarze

  1. Lucyna pisze:

    Ja ostatnio kupiłam w firmie https://lunaobuwie.pl/ piękne buty do pracy. Oczywiście pracuję w biurze dlatego nie potrzebują ochronnego obuwia jak na zdjęciach 🙂 Ale kto wie? Jak rządzi PIS to wszystko jest możliwe.

  2. Karolina pisze:

    Buty ochronne są niezbędne w pracy, szczególnie dla osób które pracują na magazynie, wtedy należy zwrócić uwagę na to by noski butów były metalowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *