Elewacje kompozytowe – co sprawia, że są tak idealne?

W dzisiejszej praktyce budowlanej nadal wiele budynków pokrytych jest elewacjami opartymi na powierzchniach aluminiowych, betonowych i kamiennych. Jednak architekci coraz częściej zwracają się do specjalistów o pomoc w tworzeniu budynków o niepowtarzalnym i charakterystycznym wyglądzie i okazuje się, że elewacje kompozytowe nadają się do tego idealnie.

Z tego powodu rozwiązanie oparte na kompozytach wydawało się logiczne, ponieważ zapewnia architektom dużą elastyczność w tworzeniu nowatorskich kształtów i projektów, o czym można się przekonać przeglądając fasady kompozytowe proponowane tutaj: https://ekoteak.pl/produkty-i-uslugi/elewacje-fasady-kompozytowe/. Ponadto takie rozwiązanie zapewnia właścicielowi budynku interesujące korzyści w postaci atutów takich jak:

  • długa żywotność,
  • minimalna konserwacja.

Nowatorskie rozwiązanie elewacji kompozytowej zostało opracowane po raz pierwszy na potrzeby budowy nowych biurowców, które wymagały paneli elewacyjnych o różnych szerokościach i długościach – dzisiaj możliwe do stworzenia są elewacje kompozytowe właściwie o dowolnych wymiarach i parametrach.

Fasady kompozytowe – wymagania

Chcąc zapewnić wysoką jakość i opłacalność instalacji, firmy zajmujące się gwarantowaniem tego rozwiązania wiedzą, że muszą mieć bardzo jasne wymagania dotyczące tego projektu, aby był on nie tylko zgodny z oczekiwaniami, ale i opłacalny. Tym samym jednym z najważniejszych założeń względem elewacji kompozytowych jest to, by ich instalacja była łatwa i szybka, co oznacza, iż konieczne są aspekty, takie jak:

  • dostawa komponentów na czas na miejsce pracy
  • łatwe mocowanie części do budynku z dużą precyzją
  • niezawodna izolacja przed wilgocią i ciepłem bez żadnych napraw po montażu.

Jednocześnie taki nowoczesny system elewacyjny powinien być odporny na silne uderzenia mechaniczne i musi spełniać odpowiednie przepisy budowlane dotyczące trudnopalności.

Jak widać – poprzeczka względem kompozytowego rozwiązania jest stawiana dość wysoko – ale takie ambitne złożenia pozwoliły opracować system kompozytowy i niezawodny proces do produkcji na dużą skalę, co daje dzisiaj elewacje kompozytowe zgodne z oczekiwaniami. Po przejściu przez kilka iteracji projektowych, firmy zajmujące się tym tematem zdołały opracować kompaktowy system kompozytowy, który spełnia te wszystkie wymagania.

Komponenty kompozytowe najwyższej jakości są wykonane w procesie ręcznego laminowania w modułowych formach, które zostały dostosowane do żądanego kształtu i wymiarów, przy użyciu specjalnie skomponowanej żywicy. Następnie przy minimalnym użyciu rusztowania części mogą być podniesione za pomocą dźwigu i przymocowane do budynku – w krótkim czasie i bez komplikacji.

Firmy zajmujące się tym projektem podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie wszystkich istotnych graczy w łańcuch dostaw od samego początku – można nawet uznać, że jest to i było kluczem do sukcesu, umożliwia bowiem prawdziwe połączenie wiedzy technicznej różnych zaangażowanych w cały proces specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *