Ile kosztuje ogrodzenie działki?

Zamierzasz ogrodzić swoją działkę, ale nie wiesz dokładnie, od czego zacząć? Jeśli tak, poniższy artykuł z pewnością pomoże Ci wybrać wymarzone ogrodzenie i przeprowadzić wstępną wycenę.  Warto jednak pamiętać, że ceny mogą różnić się w zależności od danego regionu.

Na co zwrócić uwagę przy obliczaniu kosztów ogrodzenia działki?

Obliczając koszt ogrodzenia działki, należy wziąć pod uwagę:

 • długość ogrodzenia;
 • model ogrodzenia (producent, materiały, projekt, wygląd);
 • sposób montażu (samodzielny, bądź przez fachowców);
 • występowanie podmurówki (koszt podmurówki jest dosyć wysoki);
 • grunt, na jakim będzie znajdowało się ogrodzenie (montaż ogrodzenia na gruncie, który jest górzysty, czy nierówny będzie droższy)

 Najtańsze ogrodzenie z siatki — czy warto?

Do najpopularniejszych rodzajów siatek ogrodzeniowych należą:

 • powlekane PCV, które są odporne na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych;
 • wykonywane z drutu ocynkowanego, które są grubsze niż te powlekane PCV.

Zalety siatki ogrodzeniowej:

 • prostota montażu – siatka ogrodzeniowa jest elastyczna, dzięki czemu może być montowana nawet na górzystych terenach. Ponadto osoby, które zdecydują się na czterometrowe ogrodzenie z siatki, nie muszą martwić się o jej stabilność, ponieważ mimo takiej wysokości, będzie ona dalej stabilna.
 • niewielki koszt – siatka mimo swojej niskiej ceny jest produktem trwałym, który posłuży na długie lata. Należy również wspomnień o jej szerokim wyborze kolorystycznym, czy różnorodności oczek.

Siatkę możemy wykorzystać m.in. do ogrodzenia własnej posesji, budynków przemysłowych, lasów, sadów, czy pól. Ogrodzenie z siatki nie dość, że wygląda gustownie to koszt jej zakupu, jest naprawdę niski.

Dobry stosunek jakości do ceny, czyli ogrodzenia nowoczesne

Ogrodzenia nowoczesne coraz częściej wypierają te tradycyjne. Poniżej przedstawiamy średni koszt nowoczesnych ogrodzeń, które są produkowane z wysokojakościowych materiałów.

Średni koszt ogrodzenia żaluzjowego

Jedno przęsło ogrodzenia żaluzjowego kosztuje od 450 do 1500 zł. Koszt automatycznej bramy to wydatek rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Średni koszt ogrodzenia palisadowego

Za sztukę ogrodzenia palisadowego zapłacimy od 150 do nawet 400 zł za sztukę.

Średni koszt ogrodzeń z półki premium

Jedno przęsło kosztuje od 1400 do 1800 zł, nieautomatyczna brama od 3000 do 4000 zł, jej wyposażenie w dodatkowy mechanizm będzie kosztować od 2000 do 3000 zł. Cena furtki to ok. 2500 zł.

Koszt ogrodzenia, a koszt montażu

Montażu ogrodzenia można dokonać na 3 sposoby:

 • samodzielnie (bezpłatnie);
 • przez firmę zewnętrzną (od 50 do 60 zł za metr bieżący);
 • przez producenta lub sprzedawcę ogrodzenia.

Warto zapytać pracowników firmy, od której kupujemy ogrodzenie o możliwość jego montażu. Specjaliści, którzy na co dzień zajmują się tego typu usługami, nie tylko znają się na swojej pracy, ale i prawdopodobnie wykonają zlecenie w przystępnej cenie. W przypadku ogrodzenia panelowego, bądź modułowego właściciel może zdecydować się na samodzielny montaż.

Jak obliczyć, ile kosztuje ogrodzenie działki

Przyjmujemy, że chcemy ogrodzić działkę siatką wykonaną z drutu ocynkowanego, którego grubość wynosi 4 mm. Wysokość siatki to 160 cm, a długość ogrodzenia – 60 m.

Potrzebujemy:

 • słupków początkowych – umieszczanych przy bramach i furtkach. My potrzebujemy 2 słupków, których cena wynosi od 50 do 70 zł za sztukę. Zapłacimy więc od 80 do 120 zł.
 • słupków podporowych – są podporą siatki ogrodzeniowej. Standardowy odstęp między słupkami wynosi 2,5 m. My potrzebujemy ok. 18 sztuk. Koszt słupka wynosi od 18 do 30 zł. Za wszystkie zapłacimy od 324 do 540 zł.
 • słupków narożnych – potrzebujemy 4 sztuk, których cena za sztukę wynosi od 50 do 70 zł. Na słupki narożne wydamy więc 200 – 280 zł.
 • siatki ogrodzeniowej – potrzebujemy jej ok. 80 metrów. Metr bieżący ocynkowanej siatki o grubości drutu fi4 mm kosztuje od 15 do 25 zł. Koszt całej siatki wyniesie od 1200 do 2000 zł.
 • napinacza drutu – najczęściej montuje się po dwa napinacze na każdym słupku podporowym.
 • drutu naciągowego – zwiększa odporność na uszkodzenia siatki i zwiększa jej stabilność. Potrzebujemy ok. 170 m drutu, którego koszt wynosi 80 – 120 zł. Za 40 napinaczy zapłacimy ok. 120 zł.
 • pozostałych akcesoriów – należą do nich m.in. śruby mocujące oraz 36 opasek mocujących do napinaczy. Koszt akcesoriów wyniesie maksymalnie 170 zł.
 • podmurówki – jej koszt jest wysoki, ale niekonieczny. Właściciele mogą wkopać słupki od razu w ziemię. Jeśli jednak zdecydują się na podmurówkę, należy wykonać wykop o głębokości 30 cm. Następnie należy zrobić szalunek, zamontować słupki, po czym zalać betonem. Koszt podmurówki o szerokości 20 mm na długości 60 m wyniesie od 1500 do 2100 zł (metr bieżący kosztuje 25 – 35 zł).

Podsumowując — za ogrodzenie o długości 60 m bez podmurówki, zapłacimy od 2214 do 3350 zł. Z kolei decydując się na podmurówkę, właściciele będą musieli liczyć się z kosztem 3714 – 5450 zł.

Producent ogrodzeń nowoczesnych — jakiego wybrać?

Podjąłeś decyzję o ogrodzeniu swojej działki, ale nie wiesz z usług, jakiego producenta skorzystać? Firma Marciniak Ogrodzenia jest producentem i dystrybutorem ogrodzeń na jak najwyższym poziomie. Ogrodzenia dostępne w ofercie są niezawodne nawet przez kilkadziesiąt lat. Dzięki temu, że firma produkuje ogrodzenia, odpowiednio wykwalifikowani specjaliści mogą wykonać każde zamówienie wedle życzenia swojego Klienta. Firmie Marciniak Ogrodzenia zaufało już wielu Klientów, nie tylko z Polski, ale i z Unii Europejskiej. Wysoka jakość i dbałość o szczegóły z pewnością wyróżniają tę firmę na rynku ogrodzeń. Nie czekaj, skorzystaj już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *