Jak skutecznie ożywić wnętrze mieszkania?

Sierpień to czas, gdy wielu właścicieli mieszkań decyduje się na przeprowadzenie niezbędnych remontów. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy zalety stosowania dywanów jako elementów wyposażenia wnętrz. 

Jeśli ty również planujesz w najbliższym czasie remont mieszkania to zapewne już teraz zastanawiasz się nad wyborem stylu nowej aranżacji. Niewątpliwie przeglądasz też rozmaite oferty na rozmaite elementy wyposażenia, dzięki którym zrealizujesz swoje aranżacyjne cele. W wielu polskich projektach wnętrz nieustannie królują dywany, wykładziny oraz chodniki. Jak dywan na podłodze wpływa na odbiór wnętrza mieszkania?

Dywan jako ozdoba

Oczywiście dywan czy wykładzina na podłodze bardzo dobrze sprawdza się w wielu stricte praktycznych aspektach. Niemniej trudno jest przecenić wpływ tego typu produktów w tworzeniu charakteru wnętrza. Już ze względu na samą wielkość, dywan może całkowicie zdominować klimat w mieszkaniu. Jeśli decydujemy się na duży dywan zakrywający niemal całą podłogę, będzie on stanowił zapewne główną dekorację wnętrza – wystarczy, że wybierzemy dywan z mocnym wyrazistym wzorem. Pod tym względem nadal bardzo modne są dywany we wzory tureckie zdobione charakterystycznymi orientalnymi dekorami. Wybierając dywan z odważnym wzornictwem warto pamiętać, by nie przesadzić z pozostałymi elementami wystroju, należy je dobrać tak, by tworząc jeden projekt nie rywalizowały ze sobą o naszą uwagę. Z drugiej strony dywan może też stanowić wspaniałe delikatne tło dla pozostałych dodatków. Wiele osób decyduje się na jednokolorowy dywan lub wykładzinę, które po prostu ocieplają wizualnie wnętrze.

W nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym niezwykle popularne są mieszkania wyposażone w salon z aneksem kuchennym. Niewielką przestrzeń mieszkania wykorzystuje się maksymalnie tak, by osiągnąć jak najlepsze wrażenie przestronności. W tym celu najczęściej salon łączy się z aneksem kuchennym. W tego typu otwartych przestrzeniach znajdują się różne funkcjonalne strefy – niewielkie obszary, w każdym z nich wykonujemy inne czynności. Na ogół są to strefy:
– kuchenna, zlokalizowana przy aneksie kuchennym,
– jadalniana, czyli stół i krzesła – miejsce, gdzie spożywamy posiłki,
– relaksacyjna, obejmująca meble wypoczynkowe i zestaw rtv.

W tego rodzaju wnętrzach z powodzeniem wykorzystuje się najróżniejsze dywany i chodniki w celu wizualnego wydzielenia wyżej wymienionych funkcjonalnych stref. Aranżacja wnętrza staje się bardziej zupełna, kompletna na przykład wtedy, gdy miejsce relaksu będzie oznaczone dużym dywanem zespalającym meble wypoczynkowe i sprzęt rtv w jedną całość.

Dywan – jakie wzory?

Urządzając wnętrze własnego mieszkania niewątpliwie zależy nam nie tylko na tym, by było ono praktyczne. Na ogół pragniemy także, by było urządzone zgodnie z naszymi wizualnymi upodobaniami i zainteresowaniami. To właśnie dywan pozwala na łatwe wprowadzenie do wnętrza dominującego tematycznego motywu. Do bardzo często wybieranych należą między innymi:
– dywany z motywami roślin, kwiatów,
– dywany z marokańską koniczyną,
– dywany we wzory geometryczne,
– dywany 3d z przestrzennym runem,
– dywany orientalne,
– dywany we wzory ludowe,
– dywany z motywami marynistycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *