Jak ubezpieczyć kredyt – wskazówki dla studentów

how-to-get-a-credit-card-if-you-are-a-student

Sam kredyt czy z dodatkami?

Wnioskując o sam kredyt często zapominamy o dodatkowych kosztach, jakimi są nie tylko odsetki czy opłaty manipulacyjne, ale także o dodatkowych kosztach, jakimi jest dodatkowe ubezpieczenie kredytu. W niektórych placówkach ubezpieczenie takie jest obowiązkowe, a w niektórych jest to opcja dodatkowa. Jak więc sprawdzić, czy opcja taka rzeczywiście się opłaca i jak dokonać formalności starając się o kredyt.

Na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim zapoznając się z ofertami banków warto sprawdzić, czy dana oferta posiada obowiązkowe czy dobrowolne ubezpieczenie. Jest to ważne chociażby ze względu na koszty, które rosną w przypadku wykupienia wariantu, jakim jest ubezpieczenie. Kolejną kwestią jest również to, co owe ubezpieczenie obejmuje. W większości przypadków lista chorób objętych ubezpieczeniem nie jest długa i ściśle określa choroby, w których ubezpieczenie jest ważne.

Najczęściej do nich należy zawał, udar czy choroby onkologiczne. Decydując się na ubezpieczenie kredytu warto wiedzieć, że nie zdejmuje ono w pełni odpowiedzialności za zobowiązanie finansowe- jedynym przypadkiem, w którym jesteśmy całkowicie zwolnieni z płacenia kredytu jest ubezpieczenie na życie. Kolejną kwestią wartą wspomnienia w przypadku ubezpieczeń kredytu jest ubezpieczenie chroniące nas w przypadku utraty pracy. Decydując się na taki krok warto zwrócić uwagę na szczegóły mówiące o takich kwestiach jak limit zadłużenia czy szczegółowe wytyczne, jakie muszą zaistnieć, aby ubezpieczenie było aktywne- głównie jest to sposób utraty pracy. Mówiąc o ubezpieczeniach kredytu najważniejszym jest, aby zapoznać się ze szczegółami samego ubezpieczenia, kosztami z nim związanymi, a także sytuacjami, w których ubezpieczenie może nam się przydać. Jeśli zdecydujemy się na ten wariant, należy dokonać wszystkich formalności.

Jak dokonać formalności

Formalności związane z ubezpieczeniem kredytu można zasadniczo podzielić na dwie grupy. W pierwszej z nich ubezpieczenie jest obowiązkową częścią kredytu, a więc umowę o korzystanie z niego podpisujemy wraz z umową kredytową. Drugim sposobem na zakupienie ubezpieczenia jest dokupienie go osobno, do czego potrzebna będzie osobna umowa. Niezależnie od sposobu, w jaki zdobędziemy ubezpieczenie, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, jaki poniesiemy w związku z kredytem.

Wady i zalety

Jedną z wad ubezpieczenia kredytu są koszty, jakie dodatkowo ponosimy w związku z kredytem. Często nie odczuwamy tego, płacąc miesięczne raty, jednak w całościowym zestawieniu widać różnicę płynącą z dodatkowego wydatku. Plusem takiej opcji jest pomoc w nagłych przypadkach, jakimi są choroba czy utrata pracy. Takie przypadki są szczegółowo określane w warunkach ubezpieczenia, dlatego przed jego zakupem należy zapoznać się z warunkami, w których ubezpieczenia będą nam pomocne. Opcja ubezpieczenia może nam pomóc w nieprzewidzianych sytuacjach, dlatego warto zastanowić się nad tą opcją. W podjęciu decyzji pomoże nam analiza samego kredytu oraz naszych możliwości spłaty.

Informacji na temat ubezpieczenia kredytów udzielił nam serwis http://twojapierwszachwilowka.pl/

1 Komentarz

  1. Dalejlama pisze:

    A kojarzycie może portale gdzie możne podglądnąć jakieś najnowsze rankingi pożyczek studenckich? Jestem na stronie gdzie jest pożyczka dla studenta w dobrej cenie. Tylko brakuje mi porównania z wszystkimi bankami :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *