Jak wybrać idealną skrzynkę pocztową do Twojego domu?

Skrzynka na listy to dość niepozorny, aczkolwiek bardzo potrzebny w każdym budynku przedmiot. Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest zakup nowej skrzynki pocztowej, warto poznać kilka zasad ich prawidłowego doboru. Kierując się naszymi radami, masz szansę kupić najlepszą skrzynkę do swoich potrzeb.

Skrzynki pocztowe na ogrodzenie lub bramę

Pierwszym i najbardziej oczywistym miejscem montażu skrzynki na listy jest ogrodzenie posesji. Jeżeli jest to płot z siatki ogrodzeniowej lub zgrzewanych paneli, sprawa wydaje się bardzo prosta. Powinniśmy zaopatrzyć się w jedną ze stalowych skrzynek, którą przy pomocy specjalnych listew i śrubek przytwierdza się do płotu. Dostępne są one w wielu rodzajach i wielkościach, z wrzutnikiem od góry lub przodu, z okienkiem rewizyjnym lub bez, a w końcu w rozmiarach od C5 do C4, a czasami także ze specjalną tubą na czasopisma lub ulotki. Tego typu skrzynki na listy mają jedną niewątpliwą zaletę, a jest nią uniwersalność i łatwy montaż.

Skrzynki na listy przelotowe do wmurowania w płot

Jeśli nieruchomość posiada solidne ogrodzenie murowane, np. z kamieni, cegieł lub betonowych bloczków, warto je wykorzystać i osadzić w nim skrzynkę przelotową. Jest to specjalny typ skrzynki, który osadza się we wcześniej wykonanym otworze. Dzięki temu widoczny jest tylko jej przedni panel z wrzutnikiem, a od strony ogrodu drzwiczki do wyjmowania korespondencji. Rozwiązanie to ma wiele zalet, przede wszystkim zapewni skrzynce bardzo dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi lub próbami kradzieży czy też dewastacji. W sprzedaży dostępne jest wiele modeli skrzynek przelotowych, w tym ze wbudowanym dzwonkiem, skrzynki z domofonem lub wideodomofonem. Ten rodzaj skrzynek można także zamocować np. w furtce z drewnianych sztachet, wycinając w nich otworów o odpowiednim rozmiarze.

Skrzynki na listy wolnostojące

W Polsce wolnostojące skrzynki pocztowe można w dalszym ciągu uznać za rzadkość. Jednak w pewnych okolicznościach są one najlepszym możliwym wyborem. 

  • Posesja bez ogrodzenia. Jeśli działka nie jest ogrodzona i nie chcemy zamocować skrzynki na elewacji budynku, z pomocą przychodzi skrzynka na jednej lub dwóch nogach do wkopania w ziemię.
  • Budynek położony daleko od drogi. Ten sam rodzaj skrzynki warto wybrać wtedy, kiedy chcemy listonoszowi zaoszczędzić czas na pokonywanie długiej drogi dojazdowej do budynku. Skrzynki wolnostojące można wtedy wkopać na poboczu lub tuż przy wjeździe na drogę prywatną.

Skrzynki lokatorskie do budynków wielorodzinnych

Ten rodzaj skrzynek jest adresowany w głównej mierze do lokatorów budynków wielorodzinnych. Są to zatem bloki, kamienice i nowoczesne apartamentowce. Mocowane do ściany skrzynki lokatorskie, najczęściej można spotkać w wiatrołapach, korytarzach oraz klatkach schodowych. Składają się z kilku do kilkudziesięciu skrytek, których ilości odpowiada ilości mieszkań. Skrzynki lokatorskie także dostępne są w wielu modelach, różnią się kolorystyką, konstrukcją, sposobem otwierania drzwiczek (na bok lub do dołu / góry), a także kształtem (skośne lub proste).

A gdzie można kupić jedną z wyżej opisanych skrzynek na listy? Miejsc takich jest całkiem sporo, zarówno jeśli chodzi o sklepy stacjonarne i internetowe. Jednym z takich jest sklep online skrzynkinalisty.pl, specjalizujący się w sprzedaży skrzynek pocztowych polskich i zagranicznych producentów. Na ofertę sklepu składa się blisko 300 modeli najróżniejszych skrzynek, w cenie już od 59 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *