Jakie buty do pracy wybrać?

Wybór butów do pracy powinien być podyktowany kilkoma ważnymi czynnikami. Wybór konkretnego modelu musi zależeć od miejsca pracy, zajmowanego stanowiska oraz własnych preferencji. Zobacz, które buty będą najlepsze.

Buty do pracy – jakie powinny mieć cechy?

Szukasz pracy? A może już udało Ci się ją znaleźć i teraz kompletujesz sobie garderobę do tego nowego miejsca? Nie zapomnij o odpowiednich butach – są bardzo ważne. Wyróżniamy dwie zasadnicze cechy obuwia stosowanego w pracy. Pierwsza cecha to dopasowanie butów do charakteru zajmowanego stanowiska, natomiast druga to wygoda użytkowania obuwia.

  • Odpowiedni wygląd – na każdym stanowisku pracy wykorzystuje się obuwie o innych cechach. Do pracy w biurze potrzebne są eleganckie buty na słupku lub na obcasie. Do pracy w miejscach, gdzie nie ma żadnych szczególnych wymagań, wystarczą buty uniwersalne, na przykład sportowe, natomiast w miejscach, gdzie pracuje ciężki sprzęt i maszyny, potrzebne są buty robocze, które będą chroniły stopy przed urazami.
  • Wygoda noszenia – drugą kwestią jest przede wszystkim odpowiednio dobrany model butów. Buty muszą być przede wszystkim wygodne i właściwie dostosowane do kształtu i wielkości Twoich stóp. Dobrze dobrane buty to takie buty, których nie czuć na stopach nawet po wielu godzinach.

Najlepsze modele butów do pracy

Bardzo uniwersalnym typem butów są półbuty. Takie obuwie możesz porównać między innymi na stronie 7buty.pl/damskie/polbuty i sprawdzić, w jakich sklepach są teraz najlepsze ceny. Nie można wymienić jednych najlepszych butów do pracy, bo to jest po prostu niemożliwe. Półbuty mogą się jak najbardziej sprawdzić, ale wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie są Twoje potrzeby. Dobre buty do pracy to mogą być buty sportowe, na miękkiej amortyzowanej podeszwie i jednocześnie z wygodnym sznurowaniem. W przypadku pracy w biurze mogą to być też czółenka na kilkucentymetrowy obcasie wykonane ze skóry i z szerszymi czubkami.

Jakich butów do pracy nie kupować?

Z pewnością nie warto kupować ładnych, ale zbyt małych butów, bo one nigdy nie będą wygodne. Co prawda część modeli ma tendencję do rozbijania się w miarę upływu czasu, ale jeśli buty będą zdecydowanie zbyt małe, to spowodują ból i po czasie i tak będzie trzeba je wymienić na nowe. Buty nie mogą Cię cisnąć. Nigdy nie dobieraj ich po samym rozmiarze, a po długości wkładki.

Obuwie powinno być ponadto wykonane z przewiewnej tkaniny, by stopy nie pociły się zbyt mocno i by nie pojawiał się problem z namnażającymi się bakteriami. Najgorszym rozwiązaniem jest wybór obuwia z tkanin syntetycznych. Buty do pracy powinny być wykonane z materiałów naturalnych – skóry lub bawełny, ale ważne jest też, żeby bardzo dobrze trzymały się stóp. Najlepiej, żeby były to buty sznurowane albo zapinane na kostce. W przypadku krytych butów na lato warto się zdecydować na model ze wstawkami z przewiewnej siateczki.

Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj podeszwy. W pracy często spieszymy się, a wtedy nietrudno o poślizgnięcie się. Dobre buty powinny mieć antypoślizgową podeszwę, by spisywały się zarówno na mokrej wykładzinie, jak i na śliskich płytkach podłogowych. Nigdy nie wybieraj butów, które mają całkowicie gładką i śliską podeszwę, bo szybko przekonasz się, że to nie była dobra decyzja. Jeśli chcesz znaleźć antypoślizgowe buty, warto porównać modele na stronie 7BUTY.

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór obuwia różnych typów. Możesz znaleźć doskonałe buty do pracy zarówno znanych i cenionych producentów, jak i tanie, ale satysfakcjonującej jakości obuwie mniej znanych firm. Tak naprawdę nie liczy się sama marka, a materiał i jakość wykonania obuwia. To one determinują, jak trwałe i wygodne będą buty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *