Jesteś specjalistą? Dowiedz się jak drobna zmiana w CV może zwiększyć twoje szanse na zatrudnienie

Chociaż czasy galopującego bezrobocia są już za nami, to znalezienie dobrej pracy wciąż jest nie lada wyzwaniem. Często już nawet uzyskanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną nie jest takie proste, zwłaszcza gdy ubiegamy się o stanowisko specjalisty bądź menedżera. Konkurencja w tego typu rekrutacjach jest ostra i każdy próbuje się wyróżnić poświęcając dużo czasu na dopracowanie swojego życiorysu zawodowego, bo to CV z reguły jest pierwszą linią kontaktu z potencjalnym pracodawcą.

Internet jest pełen stron zajmujących się pośrednictwem w szukaniu pracy oraz pomocą w przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych. Prawie każdy potrafi wymienić przynajmniej kilka internetowych kreatorów CV, ale mało kto wie, że większość z nich pomija jeden istotny fakt. Koncentrują się one na wyglądzie dokumentu oraz zaprezentowaniu podstawowych i nie wyróżniających nas informacji, takich jak doświadczenie zawodowe, wykształcenie czy nasze dane personalne. Autorzy kreatorów CV najczęściej zapominają jednak dodać sekcję na odbyte szkolenia i konferencje. Dlaczego to takie ważne?

Tak jak każdy z nas ma trudności ze znalezieniem dobrego pracodawcy, tak pracodawcy mają trudności w odróżnieniu kandydatów przeciętnych od wyróżniających się. Dlatego też powstało wiele badań dotyczących tego jak czytać CV (dla pracodawców) oraz co powinno się umieszczać w CV (dla pracowników), aby osiągnąć sukces. Jedną z rzeczy, które udało się ustalić w badaniach, był fakt, że najlepsi kandydaci, charakteryzujący się wysokim poziomem wiedzy, łatwością w nawiązywaniu kontaktów oraz kreatywnością dużo częściej uczestniczą w szkoleniach i konferencjach niż przeciętna. Wydarzenia te pozwalają im uczyć się pomimo zakończenia formalnej edukacji, mieć kontakt z nowinkami i trendami w danej branży i budować sieć kontaktów z innymi osobami na podobnych stanowiskach. Wszystkie te cechy sprawiają, że dużo lepiej adaptują się do nowych warunków pracy, potrafią sprostać wyzwaniom zmieniającego się świata oraz czerpią garściami z doświadczeń innych osób.

Niebagatelne znaczenie ma też fakt, że jeśli często uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach finansowanych przez obecnego pracodawcę, oznacza to, że ten pracodawca docenia nas i chce inwestować w nasze umiejętności i wiedzę, bo wie że zwróci mu się to w postaci lepszej pracy. Jest to dla pracodawcy bardzo wyraźny sygnał, że mamy do czynienia z kandydatem ponadprzeciętnym, świetnie wyszkolonym i zorientowanym w rynku.

Kiedy więc przychodzi czas na zmianę, zaczynamy się rozglądać za nowym miejscem pracy i ambitnymi wyzwaniami, nie zapominajmy w CV dodać informacji o wybranych szkoleniach, kursach czy konferencjach. Wyróżni nas to spośród innych kandydatów, będzie potwierdzało nasze umiejętności, zainteresowanie tematem i pracą w danej branży, co dla pracodawcy jest gwarancją dokonania dobrego wyboru.

Jeśli lista szkoleń i konferencji, w których uczestniczyliście jest ograniczona, może warto porozmawiać z szefem na ten temat? Zwłaszcza, że Wiele ofert posiada możliwość uzyskania dofinansowania z UE. Bazę szkoleń, kursów, warsztatów i konferencji wraz z informacjami o programie, cenach i możliwością zgłoszenia online znajdziecie w portalu http://www.szkolenia.eventis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *