Kredyt hipoteczny przy pracach remontowych – rola rzeczoznawcy.

images

Kredyty hipoteczne służą do finansowania nie tylko zakupu nieruchomości ale także pozwalają pokryć koszty związane z pracami remontowymi lub adaptacyjnymi. Zazwyczaj kredytodawca wymaga kosztorysu na planowane nakłady oraz wyceny nieruchomości sporządzonej przez rzeczoznawcę majątkowego.

Kredytodawcy udzielają kredytów o charakterze hipotecznym nie tylko na zakup nieruchomości. Kredytowane są także inwestycje dotyczą na przykład prac remontowych.

“Kredytodawca będzie wymagał oszacowanie wartości nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego” – zwraca uwagę rzeczoznawca majątkowy z https://www.nieruchomosci-wycena.com/n8,Kredyt-hipoteczny-a-wycena-nieruchomosci-

Odnowienie mieszkania czy domu to raczej spora inwestycja, którą w zależności od rozmiarów przedsięwzięcia niejednokrotnie ciężko pokryć z własnych pieniędzy. Szczególnie w wypadku domu jednorodzinnego większy remont sprzęga się z wydaniem dużych kwot. Zmiana pokrycia dachu, ocieplenie budynku, zmiana pieca centralnego ogrzewania i instalacji grzewczej to po prawdzie spory wydatek, który może wynieść nawet 50 tysięcy złotych. Rata kredytu gotówkowego w tej wysokości wyjdzie stosunkowo wysoka, chociażby z racji krótkiego okresu spłaty.

Dużo korzystniejszym i tańszym wyjściem będzie kredyt hipoteczny na remont mieszania czy domu. Niższy koszt wynika z tego, że bank będzie posiadał zabezpieczenie w formie nieruchomości. Dzięki temu będzie mógł nam zaproponować o wiele niższe oprocentowanie. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że biorąc kredyt hipoteczny, będziemy mogli rozłożyć spłatę na o wiele dłuższy okres. Kredyt hipoteczny na remont w wysokości 50 tysięcy złotych pobrany na czas 30 lat da nam ratę w wielkości mniej więcej 230 złotych miesięcznie. Bank będzie jednak wymagał sporządzenia kosztorysu na planowane prace remontowe. Niezbędne będzie także sporządzenie wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego w formie operatu szacunkowego. Rzeczoznawca majątkowy powinien oszacować wartość nieruchomości w stanie aktualnym oraz w stanie docelowym po zainwestowaniu środków zgodnie z kosztorysem klienta.

Niejednokrotnie kredytodawca będzie weryfikował stan nieruchomości po zakończeniu planowanych prac w aspekcie faktycznie wykonanego remontu. Możliwa jest także okresowa wycena nieruchomości wycena realizowana ponownie przez rzeczoznawcę majątkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *