Kurs online z certyfikatem – czy warto?

Szukasz sposobu na poszerzenie swoich kompetencji zawodowych? Kurs online z certyfikatem może być świetnym wyborem. W ten sposób można uzyskać potwierdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności, a tym samym łatwo wykazać kwalifikację przed pracodawcą. Czym są certyfikowane kursy online i dlaczego warto z nich korzystać?

Kursy online certyfikowane – rodzaje

Kurs online z certyfikatem jest kursem, po którego ukończeniu (lub też zdaniu egzaminu) otrzymuje się stosowne zaświadczenie na piśmie. Nie wszystkie certyfikowane kursy online są jednak równorzędnie prestiżowe. Można je podzielić na kilka typów:

  • kurs online z certyfikatem organizatora – istotność i prestiż takiego dokumentu zależą od renomy organizatora,
  • kurs online z certyfikatem oficjalnej instytucji certyfikującej – np. ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) albo PMI (Project Management Institute),
  • kurs online z zaświadczeniem MEN – z kodem zawodu na druku MEN, potwierdzający uzyskanie określonych kwalifikacji.

Godne uwagi kursy online z certyfikatem to przede wszystkim takie organizowane przez prestiżowe ośrodki szkoleniowe lub cenione w danej branży instytucje. Uzyskane w ten sposób zaświadczenia mogą być bardzo cenne!

Czytaj też: Kursy online, po których jest praca!

Dlaczego warto postawić na kurs online z certyfikatem?

Kursy online z certyfikatem to stosunkowo łatwy sposób na zdobywanie przydatnej wiedzy czy umiejętności. Dzięki organizacji przez Internet są dostępne w zasadzie dla każdego. Przybierają różne formy i dotyczą wielu tematów – wystarczy przejrzeć ogólnodostępną bazę kursów z certyfikatem na  https://eventis.pl/kursy, aby się o tym przekonać. Realizacja kursu online z certyfikatem zwykle jest możliwa we własnym tempie i w dowolnym czasie. To umożliwia korzystanie z tej formy nauki nawet najbardziej zajętym osobom. Uczestnictwo zwykle nie wiąże się też z dużymi kosztami – na pewno są one niższe niż w przypadku kursu realizowanego stacjonarnie. Wszystko to sprawia, że kursy online z certyfikatem są bardzo atrakcyjne.

Czy wpisywać kursy z certyfikatem w CV?

Wiele osób zastanawia się czy podawać nazwy kursów i szkoleń, zwłaszcza tych, których ukończenie wiązało się z uzyskaniem certyfikatu, w CV. Odpowiedź może być jedna – zdecydowanie tak, ale jeśli ukończyliśmy dużo kursów z certyfikatem w CV powinniśmy podać tylko te, które mogą mieć znaczenie dla danego pracodawcy.

Kursy z certyfikatem warto wymienić w CV, zwłaszcza gdy poszukujemy zatrudnienia w charakterze specjalisty czy eksperta w danej dziedzinie, na stanowisku, na którym niezbędne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy. Podanie ukończonych kursów w CV pozwoli pracodawcy zorientować się jakie umiejętności posiadamy, a co za tym idzie prawdopodobnie w pierwszej kolejności zdecyduje się on na rozmowę kwalifikacyjną właśnie z nami.

Podawanie ukończonych kursów, szkoleń czy warsztatów w CV ma zresztą znaczenie również z innego powodu. Nasza chęć dokształcania się i zdobywania wiedzy poprzez kursy i szkolenia jest dla pracodawcy dowodem na nasze zaangażowanie we własny rozwój zawodowy. Pracodawca może się po tym zorientować, że ma do czynienia z kandydatem otwartym na możliwości uczenia się i rozwijania swoich doświadczeń zawodowych. Bardzo wiele osób rekrutujących pracowników przywiązuje do tego dużą uwagę.

O czym jeszcze pamiętać wysyłając CV?

Wiele osób poświęca dużo czasu na dopracowanie CV nie tylko pod względem treści, dla też wyglądu. Bez wątpienia do doskonały sposób na zainteresowanie osoby prowadzącej rekrutację swoją osobą. Zdarza się jednak, że wysyłając CV zapominamy o jednym szczególe, bez którego wielu pracodawców nie może wziąć naszej kandydatury pod uwagę. Mowa oczywiście o klauzuli RODO w CV, która uprawnia pracodawcę do przetwarzania naszych danych osobowych i dokumentów w celach rekrutacyjnych. Warto zadbać o ten element formalny bez którego nawet duża liczba ukończonych kursów i szkoleń oraz certyfikatów mogą okazać się niewystarczające! Sprawdź, jak powinna brzmieć klauzula RODO w CV w 2023 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *