Łóżko rehabilitacyjne domowe a szpitalne – poznaj wiele różnic!

Z biegiem lat powstało wiele nieporozumień między terminowym łóżkiem szpitalnym a łóżkiem w domu opieki lub łóżkiem rehabilitacyjnym do opieki długoterminowej. Wiele branż używa różnych terminów, aby opisać rodzaj łóżka medycznego, którego używają w swojej placówce, i ważne jest, aby konsumenci zrozumieli różnicę między tymi terminami, aby znaleźć właściwe łóżko medyczne, którego szukają. Oto kilka kluczowych różnic między łóżkiem szpitalnym a łóżkiem w domu opieki.

Łóżka szpitalne

Łóżko szpitalne to łóżko na wymiar, które zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach środowiska szpitalnego. Istnieje wiele cech, które odróżniają łóżko szpitalne od zwykłego łóżka.

Najbardziej charakterystyczną cechą łóżka szpitalnego jest to, że jest ono w pełni regulowane, łącznie z górną i dolną częścią łóżka. Łóżka szpitalne mogą być zwykle regulowane na różne sposoby, aby podeprzeć plecy pacjenta i ułatwić wykonywanie zabiegów, gdy pacjent jest jeszcze w łóżku. Podstawowe łóżko szpitalne można podzielić na dwie sekcje, które można jednocześnie podnosić na różne sposoby.

Łóżka szpitalne zazwyczaj mają również poręcze, które zapobiegają wypadaniu pacjentów z łóżka. Prowadnice można regulować w górę i w dół, aby przenosić pacjentów do i z łóżka oraz wykonywać zabiegi.

Kolejną niestandardową cechą łóżka szpitalnego jest panel sterowania na wezgłowiu, który umożliwia personelowi dostosowanie łóżka. Pacjenci mogą wezwać pielęgniarkę, a także sterować innymi elementami w pokoju, takimi jak telewizor. W pobliżu łóżka znajduje się również miejsce na przechowywanie karty pacjenta.

Dzięki wbudowanym panelom sterowania i innym regulowanym funkcjom prawie wszystkie łóżka szpitalne są elektryczne.

Łóżka do domu opieki/Łóżka rehabilitacyjne do opieki długoterminowej

Łóżka w domach opieki i łóżka rehabilitacyjne do opieki długoterminowej są pod pewnymi względami podobne do łóżek szpitalnych, ale istnieją również kluczowe różnice. Łóżka te są zwykle używane w domach opieki, placówkach opieki długoterminowej, placówkach opieki, placówkach rehabilitacyjnych, a także mogą być używane w domu.

Łóżka w domach opieki są dostępne w różnych rozmiarach, w tym większe łóżka dla mieszkańców bariatrycznych. Różnica w rozmiarze między łóżkami pomaga placówkom znaleźć konkretny rozmiar, którego szukają, aby pasował do pacjentów i ich placówki. Łóżka szpitalne są zazwyczaj dostępne w jednym standardowym rozmiarze, chyba że zostaną specjalnie zamówione. To standardowe łóżko szpitalne może ograniczać mobilność łóżka i miejsce, w którym można je przesuwać.

Inną kluczową cechą w przypadku łóżek do opieki długoterminowej i życia wspomaganego jest funkcja wysokiego/niskiego poziomu, która występuje w wielu łóżkach. Pozwala to na przeniesienie łóżka z niskiej pozycji kilku cali nad podłogą na znacznie wyższą pozycję, aby ułatwić pacjentowi i personelowi. Ten rodzaj łóżka sprawdza się u pacjentów z chorobą Alzheimera i demencją. Istnieje wiele wysokich/niskich łóżek, które można podnosić i opuszczać na różne wysokości, aby dopasować się do potrzeb każdego pacjenta i wyposażenia.

Sklep medyczny Visamed, właściciel serwisu lozkadlachorych.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *