Marmur i granit – jak rozróżnić blaty wykonane z tych materiałów?

Dla ludzi, którzy są zajęci planowaniem wnętrz do nowego domu, badania są kluczowe. Wiele decyzji dotyczących aranżacji w zakresie projektowania wnętrz jest rozwiązywanych, gdy właściciele domów zrobią wszystko, co w ich mocy, aby posiąść wiedzieć na temat konkretnych materiałów i ich właściwości.

Jedną z bardziej popularnych decyzji, z którą właściciele domów mają trudności, jest wybór marmurowych lub granitowych blatów kuchennych. Jest tak, ponieważ większość ludzi nawet nie rozumie różnicy między nimi.

Zarówno marmur, jak i granit są często mylone ze sobą. Oczywiście oba materiały są estetyczne. Oba mają również cechy, które sprawiają, że są idealnym wyborem jako powierzchnia blatu. Jednak oba blaty nigdy tak naprawdę nie mają takiej samej wartości. To wszystko zależy od perspektywy, ale oba blaty mają swoje zalety. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się więcej na ten temat i podjąć rozważną decyzję według swoich preferencji.

Estetyka

Marmur i granit są materiałami naturalnymi. Dla niewprawnego oka oba wyglądają dokładnie tak samo. Mają jednak wyraźne cechy fizyczne, których można użyć do ich rozróżnienia.

Na przykład granit prezentuje żyły wygląd, który pojawia się jako plamki na powierzchni i różni się kolorem, gdy płyty zawierają różne odcienie. Tymczasem ten wzór żył wydaje się większy na marmurze z żyłami biegnącymi przez płytę o dość spójnych kolorach.

Oczywiście piękno i urok są subiektywne. Pamiętaj, aby przejrzeć liczne blaty o różnych wzorach i odcieniach zarówno dla marmuru, jak i granitu, aby wybrać tę wersję, która najbardziej ci odpowiada.

Porowatość

Porowatość ma znaczenie, szczególnie w przypadku blatów kuchennych, ponieważ decyduje o tym, czy materiał wytrzyma w kuchni. A gdybyśmy ogłosili zwycięzcę konkursu porowatości, byłby to marmur. Jest kompaktowy i wytrzymały, co czyni go oczywistym wyborem na trwałe, ale eleganckie blaty kuchenne.

Z drugiej strony marmur jest materiałem porowatym. Ta porowatość może się przydać w cieplejszym klimacie ze względu na jego zdolność do odpychania ciepła. Oznacza to jednak również, że jest podatny na plamy i wycieki.

Podobnie granit jest również porowatym materiałem. Łatwo wchłania wino, oleje, przyprawy lub inne materiały, które mogą zabarwić powierzchnię.

Pochodzenie

Jak wspomniano wcześniej, oba są materiałami naturalnymi. Oznacza to, że zdobycie tych kamieni, wydobycie i wydobycie jest koniecznym procesem.

Granit, zakopany w ziemi przez miliony lat, jest rodzajem skały magmowej. Jest to produkt uboczny stopionej magmy, która ostygła i zestaliła się przez dziesięciolecia. Granit powstaje po okresowym ogrzewaniu i chłodzeniu, co sprawia, że blaty granitowe warszawa cechuje trwałość i twardość.

Teraz marmur przechodzi ten sam proces formowania, co granit, z tym wyjątkiem, że nie wymaga ciepła magmy. Marmur to połączenie skał osadowych i innych naturalnych elementów. To produkt wieloletnich naturalnych połączeń skał i gleby przez miliony lat. Wystawienie go na ekstremalne ciepło i nacisk powoduje pojawienie się naturalnego wyglądu kamienia.

Polecamy również inne nasze artykuły:
Parawany drewniane – estetyczna i funkcjonalna ozdoba wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *