Nietypowe zajęcie, czyli praca kupidyna!

eM9GkCV

Małymi krokami zbliża się 14 luty, dzień św. Walentego. Jest to najważniejsze święto dla zakochanych osób, którzy tego dnia szczególnie wyrażają swoje dowody miłości. Partnerzy już teraz starają się wymyślić coś oryginalnego z tej okazji, aby zapewnić wyjątkowe atrakcje i niespodzianki swojej drugiej połówce. Wiąże się to z niemałymi kosztami, jednak Walentynki można również potraktować jako źródło bardzo atrakcyjnych zarobków uzyskanych w krótkim czasie. Jednym ze sposobów jest coraz popularniejsze zatrudnianie się w charakterze kupidyna.

Czym charakteryzuje się ta praca?

Według mitologii rzymskiej, kupidyn jest bogiem i uosobieniem miłości. Jego postać przetrwała aż do czasów współczesnych. Jest on najpopularniejszym symbolem walentynkowym, co przełożyło się na powstanie właśnie tego zawodu.

Kupidyn zajmuje się przede wszystkim sprzedażą kwiatów, zarówno w wersji pojedynczej, jak również w popularniejszym, przy tej wyjątkowej okazji, wariancie bukietowym lub koszykowym. Czasami oferuje on również specjalne walentynkowe gadżety, jak np. pluszowe misie lub balony czy lizaki w kolorze i kształcie serca.

Idealny kupidyn musi być cały czas uśmiechnięty, uprzejmy oraz przekonujący i zachęcający do zakupu prezentu na Walentynki. Powinien posiadać doskonałe zdolności komunikacyjne, ponieważ jego praca wiąże się z ciągłym kontaktem z ludźmi. Wskazany jest również atrakcyjny wygląd oraz dobre warunki fizyczne w celu przyciągnięcia większej liczby klientów.

Kto może zostać kupidynem?

Oferty pracy kierowane są przede wszystkim do osób młodych, zwłaszcza studentów, którzy najczęściej poszukują tymczasowego zatrudnienia będącego okazją do zarobienia niemałych pieniędzy. Musi być to również ktoś, kto dysponuje wolnym czasem. W tym roku Walentynki wypadają w niedzielę, co jest ogromnym ułatwieniem dla studiujących w trybie dziennym. Kupidyn rzadko jest zatrudniany tylko na jeden dzień, więc należy wcześniej sprawdzić, czy nie będzie to kolidowało z ewentualnymi zajęciami.

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy młody człowiek będzie nadawał się akurat do tej pracy. Jest ona przeznaczona dla osób obdarzonych nieprzeciętną charyzmą i zdolnościami komunikacyjnymi, które najbardziej procentują w tym zawodzie.

W niektórych przypadkach pracodawcy biorą pod uwagę doświadczenie zawodowe. Z pewnością większe szanse będzie miała osoba, która już sprawdziła się w kontakcie z klientem, np. w charakterze pracownika infolinii lub promotora. Mile widziana jest również komunikatywna znajomość jednego języka obcego, szczególnie jeżeli kupidyn ma wykonywać swoje obowiązki w większym mieście, gdzie coraz częściej można spotkać obcokrajowców.

Co wchodzi w zakres obowiązków kupidyna?

Praca kupidyna, co zostało już wspomniane, opiera się na ciągłym i często wielogodzinnym kontakcie z napotkanymi osobami. Są to głównie klienci galerii handlowych lub hipermarketów, czyli miejsc, w obrębie których kupidyni poruszają się, aby sprzedać jak najwięcej oferowanych przez siebie produktów.

Kupidyn powinien skutecznie zachęcać do zakupu kwiatów lub innego prezentu z okazji Walentynek. Może stosować różnego rodzaju triki marketingowe w celu nakłonienia do podjęcia tej decyzji. Ważne, aby nie narzucał swojego zdania i nie był w tym wszystkim natrętny, ponieważ takie metody mogą tylko odstraszyć klientów.

Ile można zarobić?

Jest to bardzo dobrze płatna praca tymczasowa. Stawki, w zależności od regionu Polski, są bardzo zróżnicowane, lecz najczęściej wynoszą one od 30-35 zł do nawet 60 zł za godzinę!

Jeżeli przemnożymy to przez pełnoetatowy dzień pracy, w najlepszym wariancie możemy zarobić prawie 500 zł. W niektórych przypadkach kupidyni są zatrudniani na kilka dni, co pokazują tegoroczne ogłoszenia pracy. 14 luty w tym roku wypada w niedzielę, dzięki czemu oferty często dotyczą całego weekendu. Przyjmując poprzednie wyliczenia, istnieje realna szansa na uzupełnienie naszego stanu konta o około tysiąc złotych. Z całą pewnością chętnych nie zabraknie.

Autorem artykułu jest portal, na którym można uzyskać opinie o hotelach i ciekawych obiektach turystycznych polecanych szczególnie z okazji Walentynek 14 Lutego – http://www.ocen-wakacje.pl14-luty-walentynki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *