Organizujesz imprezę w firmie – czy warto uwieczniać takie chwile na fotografiach?

Zawsze po ważnych chwilach pozostają wspomnienia. Istnieje jednak coś lepszego, co jest w stanie zatrzymać je na dłużej, fotografia. Czy dotyczy to również wydarzeń firmowych? Czy warto uwieczniać takie chwile na fotografiach? Sprawdzamy!

Coraz więcej przedsiębiorców organizuje imprezy firmowe. Powody tego bywają różne. Jedni pragną podziękować swoim pracownikom za trud włożony w pracę. Inni w imprezie firmowej widzą szansę na integrację pracowników i nawiązanie bliżej relacji pomiędzy innymi. A kolejni po prostu pragną ocieplić wizerunek firmy lub ją bardziej wypromować. Niezależnie od tego, co kieruje przedsiębiorcami, trzeba przyznać, że impreza w firmie, to duże wydarzenie, więc wymaga odpowiedniego przygotowania. Trzeba dobrze zaplanować każdy szczegół, by impreza była udana, a tym samym osiągnąć zaplanowany cel. Na pewno warto dobrze się zastanowić nad motywem przewodnim imprezy, miejscem, oprawą muzyczną oraz menu. Czy to samo dotyczy kwestii zdjęć? Czy na tego typu wydarzeniach powinien być profesjonalny fotograf?

Impreza w firmie a robienie zdjęć

W dobie cyfryzacji i łatwego dostępu do sieci fotografujemy praktycznie wszystko i wszędzie. Utrwalamy miejsca, twarze, jedzenie, czy różnego typu sytuacje. Tak naprawdę każdy najmniejszy ruch zaraz zostaje utrwalony na fotografii, więc dlaczego nie impreza firmowa? Chyba zgodzicie się ze mną, że firmowe wydarzenia niosą ze sobą ciekawe doświadczenia. Każda impreza jest jedyna w swoim rodzaju i zapewnia nietuzinkowe wspomnienia. Jednak, aby pozostały z nami na dłużej niż na jeden wieczór, warto je w jakiś sposób uwieczniać. Możliwości mamy dwie – film wideo lub zdjęcia. A może warto wykorzystać jedno i drugie? Film pozwala przeżyć te wyjątkowe chwile jeszcze raz, zdjęcia dają możliwość ich wykorzystania zarówno do celów prywatnych, jak i promocji firmy. Przykładowo, jeśli firma prowadzi swoją stronę internetową, czy też ma profile w mediach społecznościowych, to można je zaprezentować szerszemu gronu. To świetny sposób na wypromowanie firmy, pokazanie jej jako przyjaznej pracownikom i jedynej w swojej rodzaju.

Uwiecznianie imprezy firmowej na zdjęciach, czy to ma sens?

Jak dla nas odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie TAK! Można nawet śmiało powiedzieć, że fotografowanie ważnych imprez to nawet obowiązek w dzisiejszych czasach (ofertę dobrego fotografa znajdziesz np. tutaj). Firmy dzielą się takimi wydarzeniami w sieci, głównie na portalach społecznościowych, na forach branżowych, jak również w gazetach. A jak najlepiej zaprezentować co działo się na imprezie? Właśnie poprzez zdjęcia, a im ich więcej, tym większy i lepszy wybór będziemy mieć. Dodatkowo, jeśli zależy nam na najwyższej jakości zdjęć i jak najlepszym uchwyceniu wszystkich ważnych momentów z życia firmy, warto pomyśleć o wynajęciu profesjonalnego fotografa. Warto mieć na uwadze, że jest specjalista, który nie tylko zna się na robieniu zdjęć, ale także zawsze korzysta z najwyższej jakości sprzętu, który sprawdzi się w różnych miejscach, bez względu na porę dnia, oświetlenie itp.

Podobne artykuły:
Fotograf architektury – jeden dzień z życia zawodowca
Branża turystyczna – jaką rolę odgrywa w niej fotografia?
W co warto inwestować na początku swojej drogi zawodowej z aparatem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *