Plusy i minusy pracy jako ogrodnik

Ogrodnik to osoba, której zadaniem jest pielęgnacja ogrodu, uprawa kwiatów w ogrodzie, a także pielęgnacja terenów zewnętrznych i drzew w ogrodzie. Myślisz nad podjęciem pracy jako ogrodnik. Zastanawiasz się jakie są plusy i minusy pracy jako ogrodnik. Przeczytasz o tym poniżej.

O plusach i minusach bycia ogrodnikiem rozmawiałem z Tomkiem, autorem serwisu porady-dzialkowe.pl

Plusy bycia ogrodnikiem

– Ogrodnicy mogą pracować na świeżym powietrzu
Będąc ogrodnikiem możesz pracować na świeżym powietrzu. Podczas gdy inni ludzie muszą pracować w pomieszczeniach w sztucznym środowisku pracy, ty możesz cieszyć się naturą podczas pracy w tym zawodzie. Wiele osób nie lubi swojego środowiska pracy w pomieszczeniu.

Podczas gdy możesz przez cały dzień cieszyć się świeżym powietrzem i słodkim zapachem pięknych kwiatów, które również zapewnią Ci aktywność i świeżość. Możesz nie czuć się zmęczony po całym dniu pracy.

– Tworzysz piękno
Kolejną zaletą bycia ogrodnikiem jest to, że możesz pomóc w upiększaniu ogrodów innych ludzi.
Mam taką anegdotę, od około 5 lat u jednego z klientów pielęgnuję m.in. judaszowiec (taki krzew, który kwitnie na różowo). Gdy pierwszy raz zakwitł, sąsiedzi pytali mojego klienta, co to za krzew. Przez następne lata systematycznie pojawiały się w okolicy kolejne drzewa judasza. Pięknie to teraz wygląda.

– Ograniczasz stres
Bycie ogrodnikiem też nie jest tak dużym stresem. Chociaż mogą być dni, kiedy będziesz musiał ciężko pracować, aby utrzymać lub posprzątać ogród, ale będzie to przez kilka dni. Większość ogrodników ma dość spokojne życie.

Więc będąc ogrodnikiem, możesz mieć miłe życie. Jeśli jesteś osobą, która ma pasję do ogrodnictwa, możesz również pracować dla swoich hobby.

Wady Bycia Ogrodnikiem

– Zarobki
Jedną z największych wad bycia w ogrodzie jest to, że nie można zarobić dużo pieniędzy. Zarabiasz za przepracowane godziny, ciężko o pasywny dochód, chyba, że wydasz książkę z poradami.

– Zastępowalność
Będąc ogrodnikiem możesz mieć raczej niskie bezpieczeństwo pracy. Ponieważ większość ludzi bardzo dobrze radzi sobie w ogrodnictwie, co oznacza, że ​​możesz zostać zastąpiony bardzo szybko, jeśli firma lub właściciel ogrodu dostanie bardziej doświadczonego ogrodnika od ciebie lub będzie miał więcej siły do ​​pracy niż ty.

– Status społeczny
Będąc ogrodnikiem będziesz miał również niski status społeczny. Podczas gdy inne zawody, takie jak lekarz, prawnik, szef kuchni i wiele innych, mają wysoki status społeczny, w przypadku ogrodnika będziesz miał raczej niski status społeczny.

Polecamy:
Reklama nieruchomości
Gdzie stosuje się blachy kwasoodporne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *