Płyty gumowe SBR EPDM – zastosowanie

Bezpieczne nawierzchnie to coraz częściej – nawierzchnie syntetyczne. Płyty gumowe wykonane z granulatu SBR i EPDM to idealne rozwiązanie jako podłoże na taras, balkon, jak również na placach zabaw czy siłowniach plenerowych. Poniżej przedstawiamy ich zalety.

Certyfikaty i bezpieczeństwo

Płyty gumowe od producenta – firmy Flexizone to gwarancja spełniania przepisów Unii Europejskiej, gdzie nawierzchnie muszą posiadać odpowiednie certyfikaty (normy PN-EN 1176 i PN-EN 1177). Wytyczną jest tzw. kryterium HIC (Head Injury Criterion), czyli maksymalna wysokość upadku, przy której uderzenie głową o podłoże nie jest groźne dla zdrowia. Płyty gumowe są bardzo elastyczne i doskonale amortyzują siłę uderzenia, chroniąc przed otarciami i kontuzjami. Dlatego nasza nawierzchnia wykorzystywana jest na terenie obiektów użytkowanych przez dzieci ale nie tylko.

Właściwości płyt gumowych

Płyty gumowe SBR posiadają właściwości antypoślizgowe – ich wierzchnia warstwa pokryta jest specjalną strukturą, która zapobiega poślizgnięciu się. Nawierzchnie EPDM bardzo często stosowane są na tarasach i balkonach, patio, czy w ogrodach, gdyż są wyjątkowo odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Są odporne na działanie temperatury, dzięki czemu można korzystać z tarasu cały rok, bez konieczności demontażu lub przykrywania. Płyty radzą sobie świetnie w temperaturach od – 30oC do 70oC. Nawierzchnie gumowe są mrozoodporne i nie ulegają uszkodzeniu pod gradu ani opadów deszczu. Płyty gumowe SBR i EPDM przepuszczają wodę oraz szybko wysychają, przez co na nawierzchni nie gromadzi się nadmiar wody.

Trwałe

To, co cechuje płyty gumowe i pozwala na ich montaż na tarasie – to odporność i trwałość na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia, a także nie ulegają one deformacji pod naciskiem mebli ogrodowych, grilla, czy doniczek. Amortyzują także drgania oraz redukują hałas, co jest istotne w trakcie zabaw dzieci.

Montaż

Kolejny atut naszych produktów to bardzo prosty i bezproblemowy montaż, płyty gumowe można zainstalować samodzielnie. Są to płyty modułowe, w płytach na każdym boku znajdują się otwory, które łączy się kołkami.  Kołki zapobiegają też zawijaniu się krawędzi płyt. Płyty można układać jedna za drugą, jak zwykłe kafelki, lub „na zakładkę”.

Ważny jest także niski koszt ich utrzymania, a także łatwe utrzymanie nawierzchni w czystości – wystarczy woda, a nawet pomimo częstego mycia, podłoże zachowuje swój pierwotny kolor.

Na koniec jeszcze jedna istotna zaleta podłoża Flexizone –  izolują one od ciepła i zimna, ułatwiając użytkowanie obiektów zarówno zimą, jak i latem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *