Pożyczka krótkoterminowa jako inwestycja w siebie

PLN

Rozwój osobisty wiąże się z wieloma wydatkami na szkolenia, warsztaty i kursy. A wypłata często nie wystarcza na opłacenie wszystkich dodatkowych zajęć, na które chcesz uczęszczać. Czy wzięcie pożyczki krótkoterminowej może być inwestycją w siebie? Jak wykorzystać dodatkowe środki z pożyczki i na jaki cel ją przeznaczyć.

Pożyczka krótkoterminowa na kurs podnoszący kwalifikacje

Jedną z form zdobywania nowych umiejętności i podnoszenia swoich kwalifikacji są kursy branżowe. Dzięki nim zdobywasz nową wiedzę, nabierasz doświadczenia i zwiększasz szanse na awans lub lepiej płatną pracę. Pracodawcy nie zawsze jednak chcą finansować takie dodatkowe kursy. Kiedy brakuje Ci na nie środków, warto zastanowić się nad wzięciem pożyczki krótkoterminowej. Dzięki pieniądzom z pożyczki, zapłacisz za kurs i podniesiesz swoje kwalifikacje. A to pozwoli Ci starać się o pracę na korzystniejszych warunkach.

Pożyczka krótkoterminowa na kurs językowy

Na rynku pracy trudno znaleźć stanowisko, na którym pracodawca nie wymaga znajomości przynajmniej jednego języka obcego (najczęściej angielskiego). Kursy językowe bywają jednak kosztowne i opłacenie ich z pensji jest niemożliwe. Kiedy chcesz nauczyć się nowego języka, nie zastanawiaj się, czy pożyczać pieniądze na kurs językowy. Poznanie innej kultury i nauka języka obcego z pewnością zaprocentują, a być może pozwolą Ci nawet na znalezienie innej, lepiej płatnej pracy.

Pożyczka krótkoterminowa na realizację hobby

Być może od dłuższego czasu planujesz wybrać się na kurs tańca, nauki gry na gitarze albo kurs wspinaczkowy. Albo zainteresowałeś się budowaniem modeli samolotowych czy rzeźbieniem w glinie. I chętnie zacząłbyś realizować swoje marzenia i oddał się swojej pasji, gdybyś miał na to potrzebne środki. Kiedy brakuje Ci pieniędzy na spełnianie życiowych planów, pożyczka krótkoterminowa pomoże Ci zdobyć dodatkowe środki na wymarzony kurs lub materiały i narzędzia potrzebne do budowy modeli.

Pożyczka krótkoterminowa na zagraniczne wyjazdy

Regularne, comiesięczne oszczędzanie na zagraniczne wyjazdy nie zawsze się udaje. Kiedy przychodzi czas urlopów albo czujesz się przemęczony pracą, chętnie wyskoczyłbyś na kilka dni do ciepłego kraju nad piękne morze z piaszczystą plażą. Jeśli potrzebujesz takiego wyjazdu i odpoczynku od codzienności, dzięki szybkiej pożyczce będziesz mógł pozwolić sobie na taką przyjemność. Stosunkowo niska kwota pożyczki nie obciąży Twojego budżetu, a kilka dni relaksu naładuje Cię energią i doda sił do pracy.

Szybka pożyczka na ochronę zdrowia

Inwestycja w siebie to nie tylko kursy, szkolenia, warsztaty czy wyjazdy. Żebyś mógł realizować wszystkie swoje życiowe plany, musisz cieszyć się dobrym zdrowiem. Kiedy Twoje ciało choruje, nie masz ochoty na doskonalenie swoich umiejętności, rozpoczynanie nowego hobby, a nawet na wyjazdy zagraniczne. Dzięki szybkiej pożyczce skorzystasz z prywatnej pomocy medycznej i w krótkim czasie odbędziesz konieczne wizyty. Dodatkowe pieniądze umożliwią Ci też zakup potrzebnych leków.

Pożyczka krótkoterminowa i inwestowanie w rozwój firmy

Kiedy zakładasz swoją własną działalność gospodarczą, wiąże się to z kosztami takimi jak opłacenie składki ZUS, zapłacenie podatku, wynajęcie lokalu na prowadzenie działalności czy zatowarowanie sklepu. Jako nowy przedsiębiorca najprawdopodobniej nie dysponujesz wysokim kapitałem początkowym, dlatego pierwsze kroki w biznesie mogą być dla Ciebie trudne. Pożyczka krótkoterminowa już na początku Twojej działalności pomoże Ci utrzymać płynność finansową. A pożyczone pieniądze zwrócisz pożyczkodawcy, kiedy pojawią się pierwsi klienci i Twoja firma zacznie generować zyski.

Pożyczka i inwestowanie w szkolenia dla pracowników

Większa firma zatrudniająca pracowników musi zadbać o odpowiednie szkolenia dla swojej kadry. Kiedy zależy Ci na coraz lepszym funkcjonowaniu firmy, większej sprzedaży i wyższych zyskach, musisz podnosić kwalifikacje swoich pracowników. Najlepszym sposobem jest organizowanie dla nich szkoleń i warsztatów branżowych. Jeśli Twoja firma nie dysponuje wystarczającymi środkami na zakup takich szkoleń, zastanów się nad skorzystaniem z pożyczki krótkoterminowej.

Pożyczka i budowanie historii kredytowej

Biorąc pożyczkę w takim serwisie jak Wonga, oprócz możliwości doskonalenia swoich umiejętności , podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowej wiedzy, budujesz też swoją historię kredytową. Wonga jako pierwsza firma spoza sektora bankowego rozpoczęła współpracę z Biurem Informacji Kredytowej. Biuro to gromadzi informacje kredytowe o klientach banków i buduje historię każdego pożyczkobiorcy. Pozytywna historia kredytowa, czyli terminowo spłacane zobowiązania ułatwiają wzięcie kolejnych pożyczek lub zaciągnięcie kredytu z banku.

Szybka pożyczka bez wychodzenia z domu

Ogromną zaletą pożyczki krótkoterminowej jest to, że bez wychodzenia z domu dostajesz ją na swoje konto w zaledwie kilka minut. Jeden z największych serwisów działających na polskim rynku, serwis Wonga, udziela pożyczek już po 5 minutach od przesłania wniosku pożyczkowego. Pieniądze pojawią się na Twoim koncie po tak krótkim czasie, jeśli swój wniosek prześlesz w godzinach pracy swojego banku i Biura Informacji Kredytowej.

Dowolna kwota pożyczki i dowolny okres kredytowania

Przy pożyczce krótkoterminowej sam decydujesz, w jakiej kwocie chcesz ją wziąć. Wspomniany już serwis Wonga udziela pożyczek do kwoty 2,5 tys. zł. A według danych serwisu przeciętna kwota pożyczki wynosi 680 zł. Pożyczkę z Wonga możesz wziąć na maksymalnie 60 dni (w przypadku innych serwisów jest to tylko 30 dni). Jednak im krótszy okres kredytowania, tym niższa prowizja za wypłatę pożyczki, a tym samym niższy koszt całkowity pożyczki. Pierwsza pożyczka w Wonga kosztuje tylko 10 zł! Pożyczając np. 750 zł musisz zwrócić tylko 750 zł.

Pożyczka na cel, który sam wyznaczysz

W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego z banku, pożyczkę możesz wziąć na dowolny cel. Możesz opłacić nią kurs lub szkolenie albo wydać pieniądze na rozwój firmy. Pożyczkodawca nie nałoży na Ciebie żadnych ograniczeń i nie poprosi o podanie celu, na jaki przeznaczysz pieniądze. W każdej chwili możesz zmienić swoją decyzję i wydać pożyczkę na inny cel, niż początkowo planowałeś.

Pożyczka i wygodny sposób spłaty

Pożyczka krótkoterminowa tylko na krótki czas wiąże Cię z pożyczkodawcą. Swoje zobowiązanie spłacasz w jednorazowej transzy i możesz to zrobić w każdej chwili. Nie musisz czekać na termin spłaty, a kiedy wcześniej zwrócisz pieniądze, zapłacisz mniej za swoją pożyczkę. Pożyczki krótkoterminowej nie rozkładasz na raty tak jak kredytu, dlatego po jej spłaceniu zapominasz o swoim zobowiązaniu.

Inwestowanie w rozwój osobisty i doskonalenie swoich umiejętności zawsze procentuje. Kiedy brakuje Ci środków na szkolenia lub warsztaty, niech pożyczka krótkoterminowa będzie rozwiązaniem, które umożliwi Ci realizację swoich planów. Taka inwestycja na pewno się zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *