Praca wróżki – ciekawy sposób na samozatrudnienie

67830983

Jak mówi stare przysłowie – w obecnych czasach można być pewnym tylko śmierci i podatków. Więc co z resztą? Jak we współczesnym świecie znaleźć jakiś pewny punkt, poczucie stabilizacji? Jak dowiedzieć się co nas czeka za 20 lat, jeśli nie wiemy co będzie się działo jutro? Każdy z nas łaknie poczucia bezpieczeństwa.

Kilkadziesiąt lat temu mimo ciężkich czasów, ludzie czuli się bezpieczniej. Dlaczego? Praca była dostępna dla wszystkich, kiedy ktoś zatrudnił się w zakładzie pracy w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to pracuje w nim do tej pory. Więc ludzie czuli się po porostu pewniej. Teraz jest inaczej, jest mnóstwo ludzi zatrudnionych w prywatnych firmach, gdzie jednego miesiąca pracują a w drugim mogą się już z tą praca pożegnać.

JAKI JEST POPYT NA WRÓŻBITÓW?

Bardzo wiele osób korzysta z usług wróżek i jasnowidzów, a oni w obecnych niepewnych czasach zacierają ręce i przeliczają zyski. Co więc należy posiadać, aby prowadzić taką działalność i na czym polega praca wróżki? Oczywiście, należy być obdarzonym tym niesamowitym paranormalnym darem przewidywania przyszłości. A tak naprawdę trzeba mieć naturę psychologa, słuchacza i socjologicznego obserwatora.
Do wróżek podobno chodzi co 7 Polak, więc nie można narzekać na brak zainteresowanych. Tak więc jest to świetny pomysł na samozatrudnienie lub nawet założenie “przedsiębiorstwa”. Według Ministerstwa Pracy wróżbita to też zawód, tak więc osoba uprawiająca ten zawód musi odprowadzać ZUS, ale ma również prawo do wszelkich świadczeń.

CZY TAKA PRACA JEST DLA KAŻDEGO?

Horoskop dziennyTutaj mamy sporną kwestie samej wiarygodności tego zawodu. Teoretycznie może go uprawiać każdy. Jednak osoba taka musi mieć prawdziwy dar lub genialnie opanowaną psychoanalizę oraz umiejętność wyczytania z zachowania klienta co chciałby on usłyszeć. W większości ludzie nie chodzą do wróżek, aby dokładnie dowiedzieć się co się stanie za tydzień o godzinie 14. 04. Tutaj chodzi bardziej o ogólny wymiar – czy będą zdrowi, czy rodzina będzie szczęśliwa, bez podawania dokładnych dat, numerów i szczegółów.

To jest młyn napędzający przedstawicieli tej profesji, ponieważ w przypadku gdy odpowiedź jest niejednoznaczna, to nie można kogoś oskarżyć o to, że przepowiednia się nie spełniła. Niestety, wiele osób przepowiednie wróżki traktuje jako wyrocznię i ostateczne słowo. Jest to błąd, bardzo często wróżby się nie spełniają, a ludzie pod wpływem przepowiedni zmieniają swoje zachowania, wydają ostatnie pieniądze, robią nieodpowiedzialne rzeczy. Dlatego też trzeba to traktować z dystansem, jako ewentualną możliwość przebiegu wydarzeń, a nie coś co sprawdzi się w stu procentach. Jest raczej marna szansa, że spotkamy wróżbitę, który przewidzi wyniki loterii. Przeważnie w takich sytuacjach odmawiają oni usługi.

KWESTIE FINANSOWE

Wróżbici na samozatrudnieniu zarabiają najlepiej. Wystarczy odpowiedni lokal, który przeważnie znajduje się w domu lub mieszkaniu. Wystarczy go odpowiednio przygotować, czyli stworzyć odpowiednio mroczną i tajemnicza atmosferę. Najczęściej “gabinety wróżb” to małe przytulne pokoiki, obszyte lub wyłożone ciemnymi materiałami. Jako elementy dekoracji najczęściej spotyka się kule z których korzysta wróżbita, świece, kształty czaszek, karty oraz przysłowiowego czarnego kota”.

Oczywiście to typowy obraz. Coraz częściej pojawiają się schludne eleganckie pomieszczenia z odpowiednią atmosferą, ale bardziej przypominające gabinety do psychoterapii niż lokal do wróżb. Klient musi czuć się w tym miejscu odprężony i powinien mieć poczucie, że może się tu otworzyć. Koszty są nieduże, rekwizyty, odpowiednia urządzenia to jednorazowa inwestycja. Wróżbici najczęściej pracują na godziny, gdzie za taką usługę płaci się średnio w Polsce 130 złotych. Wystarczy, że ilość klientów każdego dnia będzie wahać się w przedziale 5-7, a zarobek będzie naprawdę imponujący.

Niepewne czasy potęgują w ludziach strach przed jutrem, dlatego też zawód wróżbity cieszy się obecnie ogromną popularnością. Jeżeli ktoś ma zdolności perswazyjne lub paranormalne, czyli innymi słowy są świetnymi psychologami to naprawdę jest to świetny sposób na samorealizację i dobry zarobek. Czy jest to wróżba z kart, palonych ziół, fusów, dłoni czy po prostu patrzenia komuś prosto w oczy, zawsze było w tym coś intrygującego, uspokajającego. Coś czego ludzie potrzebują, aby oderwać się od prozy życia codziennego.

Artykuł przygotował serwis http://wrozka.tv/horoskop/horoskop-dzienny –  strona, na której dowiesz się więcej o tej tematyce. 

Polecamy:
Szukasz posady? Pomoże Ci sprawdzona agencja pracy. Katowice – tu znajdziesz zatrudnienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *