Przelew z Anglii do Polski? Chcemy pomóc!

Jak wysłać pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski po najlepszej cenie? Są pewne wskazówki, które pomogą Ci upewnić się, że decyzje które podejmujesz to najlepszy z możliwych wyborów. Bycie migrantem to zazwyczaj rozdarcie, związane z prawdziwą i naglącą potrzebą utrzymywania bliskich więzi z Polską. Możemy być daleko, ale nie przestajemy myśleć o naszych bliskich, o tym, jak ich wesprzeć, czy opłacić rachunki lub kredyty hipoteczne w domu.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz pieniądze do Polski, aby wesprzeć rodzinę lub przyjaciół, czy też przelewasz je na własne konto oszczędnościowe, znalezienie odpowiedniego operatora do przelewu może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Istnieje wiele możliwości przelewu pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski – chodzi o to, by odkryć:

  • najtańszy,
  • najszybszy,
  • najbezpieczniejszy.

W tym właśnie chcemy dzisiaj pomóc. Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej minęło już całkiem sporo Rok 2004 jest także znany jako ten wyjątkowy moment, w którym miliony Polaków zdecydowały się opuścić swoją ojczyznę w poszukiwaniu lepszej przyszłości za granicą.

Ta tendencja trwa po dziś dzień – a na emigracji przebywa obecnie około 2,5 miliona Polaków. Większość z nich mieszka w Wielkiej Brytanii, nic więc dziwnego, że przelewy z Anglii do Polski są często podejmowanym tematem. Tym bardziej, że migracja jest przede wszystkim powiązana z aspektem finansowym. Nawet oficjalne statystyki szacują, że obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka około 900 tys. Polaków (lub nawet ponad 1 mln, jak podają niektóre statystyki (!)). Taka liczba zdecydowanie robi wrażenie, a liczby mówią same za siebie.

W 2017 roku Polacy wysłali do Polski 1,63 mld (około 326 mln funtów) złotych. Najbardziej interesującym faktem jest jednak to, że kwota ta mogłaby być znacznie większa, gdyby nie zmarnowali około 33 milionów funtów na ceny przelewów międzynarodowych, które często są:

  • zawyżone,
  • nieproporcjonalne.

Być może zastanawiasz się jak to możliwe? Jeśli jesteś zainteresowany, warto czytać jak najwięcej artykułów o wysyłaniu pieniędzy za granicę – bowiem im więcej posiada się wiedzy na ten temat, tym większe ma się szansę, że końcowy efekt (czyli wysyłka za możliwie jak najniższą prowizję) będzie zgodny z oczekiwaniami.

Jak zatem wysłać pieniądze do Polski z Wielkiej Brytanii?

Przede wszystkim warto podkreślić, iż naprawdę istnieje wiele możliwości przelewu pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski. Z niewielką pomocą eksperckich magazynów, których w sieci internetowej naprawdę nie brakuje – z całą pewnością znajdziesz najlepszy dla siebie i najwygodniejszy sposób na przekazanie pieniędzy do Polski, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Przykładowe sposoby na to, jak możesz wysłać pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski są następujące: tradycyjne przelewy bankowe, przelewy gotówkowe, czy też
przelew internetowy. Z całą pewnością zastanawiasz się, która opcja jest najlepsza – zasięgnij wiedzy i nie pozostawiaj decyzji przypadkowi, a wtedy nie pożałujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *