Schody drewniane nadal w modzie?

Decydując się na budowę wymarzonego domu lub remont posiadanego już budynku jednorodzinnego bardzo często stajemy przed trudną decyzją związaną z wyborem jednego z alternatywnych rozwiązań architektonicznych i wykończeniowych. Dotyczy to tak podstawowych kwestii jak np. rodzaj konstrukcji dachu czy ocieplenia budynku. Często konieczność zdecydowania się pomiędzy dwoma rozwiązaniami dotyczy także mniej istotnych dla konstrukcji budowli kwestii, które wpływają z kolei w większym stopniu na wygląd i estetyką poszczególnych pomieszczeń.

Właśnie do takich kwestii należy wybór materiału, z którego wykonane mają być schody prowadzące na wyższe kondygnacje budynku. Coraz częściej bowiem tradycyjne schody drewniane zastępowane są przez projektantów wnętrz i architektów przez schody wykonane ze szkła, metali lub też różnego rodzaju kamieni. Powstaje w związku z tym pytanie, czy decydując się na schody drewniane nie będzie się działać wbrew trendom projektowym, a wykonane na nasze zlecenie schody za kilka lat uważane będą za niemodne i przestarzałe?

Jakie są zalety schodów wykonanych z drewna?

schody drewnianeDrewno jest materiałem budowlanym, który z powodzeniem wykorzystywany jest na całym świecie od setek lat. Ma ono liczne zalety, dzięki którym doskonale sprawdza się w takich zastosowaniach, gdzie zawodzą innego rodzaju materiały wykorzystywane w budownictwie. Niezależnie jednak od powyższego – drewno pozostaje bardzo łatwe w obróbce, dzięki czemu możliwe jest stworzenie obiektów w stu procentach dostosowanych do miejsca, w którym ma zostać wykorzystane. Dostosowując kolor jego wybarwienia do innych urządzeń wewnątrz danego budynku możliwe jest także odpowiednie dopasowanie schodów drewnianych do praktycznie każdego wystroju. Uniwersalność schodów drewnianych przejawia się także w tym, że – w zależności od ich rodzaju i kształtu oraz zastosowanych wykończeń – doskonale sprawdzać się będą zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak też pomieszczeniach urządzanych w nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Warto jednak pamiętać, że drewno jest materiałem, który należy odpowiednio pielęgnować i konserwować. W przeciwnym wypadku szybko straci swoje walory wizualne i użytkowe, a po jakimś czasie nadawać się będzie do renowacji lub wymiany.

Schody z drewna czy ze szkła – które wybrać?

Najczęściej osoby stające przed wyborem wymarzonych schodów do domu lub apartamentu zastanawiają się nad schodami drewnianymi oraz wykonanymi ze szkła. Każde z nich mają swoje zalety i wady, a wybór powinien być uzależniony od wielu czynników i indywidualnych uwarunkowań. Schody wykonane ze szkła będą lepszym wyborem do nowoczesnych wnętrz, a także obiektów użyteczności publicznej i biurowców. Schody drewniane lepiej sprawdzą się z kolei w tradycyjnych pomieszczeniach. Osoby niezdecydowane zawsze mogą też skorzystać z usług świadczonych przez architektów i projektantów, którzy doradzą i zaproponują rozwiązania, które odpowiadać będą wystrojowi wnętrz oraz innym elementom wyposażenia budynku.

więcej na stronie: https://www.salonswiatszkla.pl/schody-szklane-i-drewniane/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *