Skuteczne metody nauki angielskiego

Nauka angielskiego przez Internet

Znajomość języka angielskiego jest obecnie warunkiem koniecznym w momencie, gdy staramy się pracę, podróżujemy lub zamierzamy studiować zagranicą. W ostatnich latach na rynku powstało wiele różnych szkół językowych, które oferują innowacyjne metody nauki języka angielskiego z nastawieniem na szybkie efekty.

Konwersacje z angielskiego – coraz bardziej popularne

Na rynku często można spotkać się z hasłami reklamowymi w stylu – „naucz się angielskiego w trzy miesiące” lub „podstawy angielskiego w tydzień”, które zapewniają o uzyskaniu efektów nauki w maksymalnie krótkim czasie. Wśród ofert znajdują się także kursy, które reklamują naukę języka poprzez zabawę lub w z nastawieniem głównie na poznawanie słownictwa. Obserwując ewolucje rynku edukacji języków obcych można zauważyć, że zdecydowany nacisk uczniowie kładą na chęć nauki porozumiewania się w danym języku. Znacznie mniej istotne jest dla nich poznawanie meandrów gramatyki, idiomów, zasad stosowania odpowiednich form. Szkoły językowe często wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom oferując zajęcia z konwersacji angielskiego.

Nauka angielskiego z lektorem przez Internet

Według wielu lektorów językowych nic nie zastąpi stałego kontaktu z językiem. Podczas zajęć namawiają uczniów do oglądania filmów oryginale, do studiowania tekstów po angielsku. Podczas takiego kontaktu mózg przyzwyczaja się do „myślenia po angielsku” i zapamiętuje całe zwroty i ich zastosowanie w danej sytuacji. Taka forma nauki ma dodatkowe plusy ponieważ uczeń jest zrelaksowany. Oglądając ulubiony serial po angielsku mózg odpoczywa a jednocześnie przyswaja istotne dla niego informacje ze zdecydowanie większą determinacją. Aby jednak warunek stałego kontaktu z językiem był zachowany w 100% należy również wykorzystywać język podczas mówienia. Dla osób, które nie mają na co dzień możliwości prowadzenia konwersacji w szkole lub pracy i Internecie powstała oferta w postaci portali, które oferują naukę języka online z lektorem angielskiego.

Lingspot.tv – indywidualne konwersacje online

Do tego typu serwisów należy Lingspot.tv, który stanowi platformę do łączenia uczniów i lektorów. W serwisie uczą m.in. native speakerzy dzięki czemu uczeń może kontaktować się bezpośrednio z osobami dla których język angielski jest stanowi ich mowę ojczystą. Po wejściu na serwis uczeń znajduje lektorów z danego języka, następnie wybiera profil osoby, która najbardziej mu odpowiada. W następnej kolejności decyduje się na termin konwersacji i rezerwuje zajęcia. Nauka odbywa się w trybie online za pośrednictwem serwisu. W umówionej porze uczeń i lektor nawiązują połączenie. Dzięki temu obie osoby oszczędzają czas i pieniądze, które normalnie poświęciliby na dojazdy.

Szlifowanie języka przez konwersację

Konwersacje z angielskiego są świetnym dopełnieniem nauki języka. Z pewnością warto regularnie odbywać konwersacje, aby utrzymywać kontakt z językiem. Narzędzia do odbywania konwersacji mogą przydawać się również osobom, które przygotowują się do egzaminu, rozmowy kwalifikacyjnej, spotkania biznesowego etc.

3 komentarze

  1. Marek pisze:

    A ja nadal będę zwolennikiem tezy, że najlepiej nauczysz się języka danej społeczności żyjąc w niej 🙂 Pozdrawiam

  2. anka12 pisze:

    Angielski został wybrany jako język międzynarodowy, ponieważ jest to uznawane za najprostszych ludzi językowych. Czy nadal czuje potrzebę poprawy? Preply oferuje Sposoby Nauki angielskiego http://www.planetaangielskiego.pl/15-najciekawszych-aplikacji-mobilnych-do-nauki-jezykow-obcych.html

  3. Darek pisze:

    Zgadzam się z Markiem : ) 2 tygodnie w Anglii zorganizowane przez https://www.wyjazdy-jezykowe.com/ dały mi więcej niż pół roku nauki w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *