TOP 5 – maszyny, które podnoszą poziom efektywności pracy na produkcji

pm_ext_2012_09

Firmy produkcyjne, zwłaszcza zajmujące się produkcją na dużą skalę, mają świadomość, jak istotnym elementem całego procesu produkcji jest wybór odpowiednich maszyn. Patrząc na historię maszyn i kosztów związanych ze stworzeniem samej maszyny uległy dużej zmianie- jeszcze w latach 90. głównym kosztem całej maszyny były części mechaniczne. Obecnie samo działanie maszyn uległo zmianie, a obecne maszyny działają głównie w oparciu o nowoczesne narzędzia projektowe i inżynierskie. Dzięki takim rozwiązaniom można liczyć nie tylko na długotrwałe, efektywne użytkowanie maszyny, ale również zwiększenie efektywności samej produkcji.

Jak policzyć wskaźnik efektywności produkcji?

Każda branża cieszy się swoją charakterystyką i specyfiką, która ceni sobie odpowiedni dla swojej branży sposób efektywnej produkcji. Wystarczy spojrzeć na fora internetowe poświęcone każdej z branż produkcyjnych, zajmujących się produkcją spożywczą, bardziej przemysłową czy produkcją bardziej oryginalnych produktów. Patrząc na zagadnienie związane z efektywnością pracy, należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak dostępność, wykorzystanie, czyli stosunek czasu do pracy do pracy rzeczywistej oraz jakość, czyli stosunek dobrych do wadliwych produktów. Przeliczając efektywność produkcji należy pomnożyć wszystkie wspomniane cechy. Jest wiele osób mówiących, że każda minuta poświęcona na inne niż produkcja czynności generuje już straty, warto jednak pamiętać, że nierealne jest użytkowanie maszyny przez cały zaplanowany czas, pozbawiając się chociażby ustawień maszyny. Patrząc jednak na samą produkcję należy przed samą pracą z maszyną ustalić kilka istotnych elementów. Przede wszystkim należy obrać sobie dzienny plan produkcji, który pomoże nam maksymalnie wykorzystać czas pracy, a następnie przygotować maszynę, co ułatwi nam samą pracę w czasie produkcji i pozwoli zaoszczędzić czas już w trakcie pracy.

Co z maszynami?

Każdy przedsiębiorca wie, jak drogie są maszyny przeznaczone do produkcji, zwłaszcza te przeznaczone do produkcji specyficznych przedmiotów. Zaczynając pracę w produkcji zazwyczaj przedsiębiorca oblicza koszty związane z zakupem potrzebnego sprzętu, dlatego na starcie niezwykle cenione są maszyny, które będą przede wszystkim wydajne, uniwersalne, a także jak najmniej awaryjne. Cechy te doskonale wpływają zwłaszcza na jakość i wydajność pracy, co jest ważne w każdej firmie produkcyjnej.

Ranking najlepszych maszyn do produkcji

Patrząc na zmieniające się technologie oraz różnice w specyfice każdej z dziedzin zajmujących się produkcją trudno jest wymienić jednoznacznie najlepiej sprawdzające się maszyny. Co wpływa na jakość i szybkość wykonywanej pracy? Przede wszystkim odpowiednie przygotowanie półproduktów, czyli linia produkcyjna. Składa się ona zazwyczaj z kompletu maszyn, jednak ważne jest jej odpowiednie ustawienie, ma ono bowiem wpływ na sam proces produkcji. Niezwykle ważną kwestią jest produkowanie samych półproduktów-jeśli zajmujemy się tym samodzielnie, ważne jest właściwe wdrożenie tych maszyn do procesu produkcji. Oczywiście nie można zapomnieć o końcowym etapie, jakim jest pakowanie, do których również wykorzystuje się maszyny.

Artykuł dostarczyła firma primacon.pl produkując taśmy siatkowe dla przemysłu. Sprawdź ofertę na stronie http://primacon.pl/pl/46/tasmy-siatkowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *