Wizażystka – obowiązki i wynagrodzenie

Aby zostać wizażystką, potrzebujesz kreatywnego talentu, praktycznych umiejętności i aktualnej wiedzy na temat trendów w modzie i urodzie – którą może Ci zapewnić kursy wizażu.Wizażystka dba o to, aby modelki, wykonawcy i prezenterzy mieli odpowiedni makijaż i fryzurę, gdy przychodzi czas występować przed kamerami lub publicznością.

Obowiązki

Niezależnie od tego, czy pracujesz sam, jako asystent starszego kolegi, czy jako członek zespołu wizażystów, będzie zależeć od charakteru Twojej roli.

Pracując jako wizażystka, musisz wiedzieć, jak ważne jest komunikowanie się z klientami w celu wyjaśnienia wymagań wizualnych, czy też czytanie scenariuszy w celu ustalenia wymaganych materiałów i wyglądu, implikacji budżetowych i identyfikacji obszarów, w których wymagane są badania.

Musisz też mocno starać się, jeśli chodzi o tworzenie i szkicowanie pomysłów na projekty fryzur i makijażu, czy też zapewnienie ciągłości włosów i makijażu oraz współpraca z innymi członkami zespołu projektowego w celu zapewnienia spójnego i spójnego wyglądu/efektu. Ma znaczenie również zademonstrowanie i wdrożenie praktycznego zrozumienia oświetlenia, procesu fotograficznego, kolorów oraz wpływu efektów specjalnych/procesów makijażu na skórę. Musisz również troszczyć się o dbanie o podjęcie odpowiednich działań, aby zminimalizować nieprzyjemne skutki uboczne stosowania specjalistycznych technik makijażu/fryzjerstwa. Ma znaczenia tak samo utrzymywanie świadomości w zakresie zagadnień BHP i przepisów prawnych, czy dopasowywanie i pielęgnacja peruk, treski i protezy.

Dbaj o to, by być zorganizowaną, jeśli chodzi o zarządzanie czasem. Musisz też umieć działać szybko i dokładnie w warunkach presji czasu. Liczy się też robienie szczegółowych notatek i zdjęć pracy w celu utrzymania aktualnego portfolio prac.

Wynagrodzenie

Stażyści powinni otrzymywać nie mniej niż krajowa płaca minimalna lub płaca zapewniająca utrzymanie. Główny wizażysta może liczyć już na naprawdę spore wynagrodzenie, choć cały czas jest to w zależności od rodzaju pracy – stawki różnią się w zależności od głównego nurtu magazynów, katalogów i kampanii. Młodszy wizażysta może zarobić nieco mniej, ale też godnie.

W przypadku pokazów mody czołowi wizażyści mogą zarobić majątek na takich wydarzeniach. Co ciekawe, wielu wizażystów początkowo pracuje za darmo lub za niewielką opłatą przy niskobudżetowych produkcjach lub sesjach redakcyjnych, aby zgromadzić publikowane prace i zdobyć doświadczenie.

Większość wizażystów pracuje na własny rachunek lub jako freelancer. Freelancing jest często niezbędnym warunkiem wstępnym dla bardzo ograniczonej liczby stałych miejsc pracy. Specjaliści są kontraktowani na projekty, bezpośrednio lub za pośrednictwem agenta.

Stawki można negocjować, a osoby cieszące się dużym uznaniem w branży cieszą się dużym zainteresowaniem i otrzymują wynagrodzenie znacznie wyższe niż wymienione stawki. Warto więc dbać o to wszystko wraz z rozwojem kariery – to po prostu ma sens.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *