Własna firma a sklep internetowy

magento

W dobie cyfryzacji oraz powszechnego dostępu do Internetu, zupełnie zmieniło się podejście właścicieli firm do prowadzenia swoich biznesów. Jeżeli chcemy, aby nasze przedsiębiorstwo było postrzegane przez klientów jako wiarygodne, nowoczesne i otwarte na współpracę, musimy zadbać o jego odpowiednią promocję w sieci. Często nie wystarczy już tylko własna strona, lecz również inne funkcjonalności, takie jak np. sklep internetowy.

Jak otworzyć sklep internetowy swojej firmy?

Jeśli prowadzimy firmę świadczącą usługi sprzedaży, powinniśmy rozszerzyć zakres naszej działalności o Internet. Żeby jednak to zrobić, musimy określić, czy sami zadbamy o wszelkie kwestie techniczne, czy jednak wolimy skorzystać z usług profesjonalnych programistów.

Decydując się na pierwsze rozwiązanie musimy liczyć się z wykupieniem hostingu, związanego z rozmiarem i pojemnością sklepu internetowego, oraz rejestracją domeny, zawierającej przede wszystkim nazwę naszej firmy. Dalszym krokiem będzie wybór oprogramowania. Jest to o tyle ważne, iż za jego pomocą będzie budowana cała witryna. Ponadto platforma ta będzie służyć nam do dokonywania bieżących zmian, jak np. aktualizowanie bieżących stanów czy dodawanie nowych produktów do oferty.

Drugi wariant jest niewątpliwie wygodniejszy, ale zarazem zdecydowanie droższy. Fachowcy w zakresie tworzenia i instalacji oprogramowań każą sobie płacić średnio kilka tysięcy złotych. Jest to głównie związane z pełnym dostosowaniem się do naszych wymogów i oczekiwań. Wdrożenie oprogramowania oraz budowa ostatecznego kształtu sklepu to czasochłonny proces. Korzystają z niego przede wszystkim właściciele większych firm, którzy przeznaczają pokaźne budżety na tego typu projekty.

Jak skutecznie dotrzeć do klientów ze swoim sklepem?

Coraz więcej polskich firm decyduje się na uruchomienie własnego sklepu internetowego, jednocześnie pozostając przy stacjonarnej sprzedaży. Takie połączenie pozwala dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, zarówno tych, którzy wolą zobaczyć dany przedmiot na żywo, jak i osób młodszych, głównych użytkowników portali zakupowych, stawiających na szybkość i wygodę.

W tym przypadku bardzo ważny jest sposób odbioru Internetu. Warto pomyśleć o tych klientach, którzy przeglądają sieć za pomocą smartfonów i tabletów. Wbrew pozorom, zdecydowana większość polskich e-sklepów nie posiada swojej wersji mobilnej. Stawiając właśnie na takie rozwiązanie, będziemy mieli mocnego asa w rękawie i wyróżnik na tle konkurencji.

Nikt nie pozostanie na stronie, która okaże się mało przejrzysta  i wolna w ładowaniu. Za te czynniki odpowiada oprogramowanie, dlatego jego wybór jest najważniejszą decyzją w całym procesie tworzenia sklepu internetowego. Warto postawić na sprawdzone systemy, tj. Magento.

Co zapewnia platforma Magento?

promocja sklepu internetowegoNajmocniejszą stroną tego systemu jest pełne dostosowanie się do rodzaju sklepu. Magento sprawdzi się świetnie zarówno w mniejszych sklepach internetowych, jak i znacznie większych portalach handlowych.

Internauci doceniają intuicyjność i przejrzystość panelu administracyjnego. Osoba zarządzająca systemem Magento posiada mnóstwo możliwości edycji nie tylko samej zawartości, ale również warstwy wizualnej sklepu. Każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Magento jest jedną z bardziej zaawansowanych platform przeznaczonych do prowadzenia e-sklepu. W związku z tym wymaga wykupienia większego serwera, aby strony były możliwe do przeglądania w sposób płynny i wygodny. Bogactwo opcji i rozwiązań oferowane przez system Magento jest jednak tego warte.

Platforma Magento powstała niespełna 10 lat temu, a już zdobyła uznanie i renomę na całym świecie. Czas jej debiutu przypadł na pierwszą falę popularności sklepów internetowych. Twórcy Magento odpowiadali na wszelkie trendy w dziedzinie shoppingu online, dzięki czemu system podlegał ciągłym aktualizacjom. Po prawie dekadzie platforma może pochwalić się ponad ¼ udziałów na rynku oprogramowań eCommerce,  wielomilionowymi pobieraniami zarówno darmowych, jak i płatnych wersji oraz przejęciem przez międzynarodowego giganta na rynku serwisów aukcyjnych, firmę eBay.

Więcej informacji na temat działania i korzyści wynikających z użytkowania systemu Magento można znaleźć pod adresem: http://auroracreation.pl/uslugi/sklepy-internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *