Zasady dobierania charmsów: jak dobrze komponować zawieszki ze sobą pod względem kolorów, materiałów i symboliki

Bransoletki modułowe, lepiej znane pod nazwą bransoletek do charmsów, od wielu już lat cieszą się olbrzymim powodzeniem. Dzięki nim można stworzyć wyjątkowe kompozycje, będące skarbnicą wspomnień, ale również wyrazić siebie i swój indywidualny styl. Jakie są jednak zasady dobierania charmsów? Czy takowe w ogóle istnieją? Odpowiadamy.

Bransoletka na charmsy – baza to podstawa

Żeby móc tworzyć swoją własną, w pełni unikatową biżuterię, konieczny jest wybór odpowiedniej bazy. Bransoletka charms może być wykonana z różnorodnych materiałów, choć największą popularnością cieszą się złote i srebrne modele. Warto dokładnie przemyśleć jaką bazę wybrać, ponieważ to od niej zależeć będzie późniejszy dobór zawieszek. I nie chodzi tu jedynie o materiały, z jakich została wykonana, ale również o jej rodzaj. Na rynku dostępne są rozmaite bransoletki na charmsy. Można wybierać spośród płaskich modeli typu mesh, sztywnych typu bangle czy o wężykowym splocie. Ponadto różnią się one także rodzajem zapięcia. Najpopularniejsze to te w kształcie klasycznej kulki lub serduszka, choć nie brakuje również modeli z zapięciami ściąganymi i otwartymi.

Jak prawidłowo tworzyć kompozycje z charmsów?

Po wyborze bazy stanowiącej podstawę biżuterii, przychodzi czas na dobór zawieszek, które uczynią ją wyjątkową. Zarówno kształt, jak i motyw charmsów to indywidualna sprawa każdej z pań. Żeby jednak biżuteria nie była wyłącznie sentymentalnym dodatkiem, a jednocześnie ozdobą perfekcyjnie dopełniającą stylizacje i podkreślającą urodę jej właścicielki, warto pamiętać o kilku istotnych aspektach. Oto one:

  •         Materiał i kolor. Charmsy dostępne są nie tylko w kolorze srebra i złota, ale również wielobarwnych modeli. Wybierając tego typu element do swojej bransoletki, warto wziąć pod uwagę zarówno jej kolor, jak i również pozostałych, wkładanych na siebie dodatków, takich jak pierścionki, kolczyki czy naszyjniki.
  •         Dopasowanie do bransoletki. Należy zwracać uwagę na to, czy wybierane zawieszki są kompatybilne z danym modelem bransoletki.
  •         Rodzaj zawieszki. Nieumiejętne łączenie ze sobą zawieszek typu beads z modelami na karabińczyku, może wprowadzić niemały chaos w stylizacji. Jeżeli zatem użytkowniczka danej biżuterii nie ma pewności, jak połączyć tego typu dodatki, zachowując przy tym dobry styl – najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie tworzenie kompozycji z zastosowaniem tylko jednego rodzaju zawieszek.
  •         Liczba charmsów. Dobierając kolejne charmsy do bransoletki modułowej, zdecydowanie warto pamiętać o zachowaniu umiaru w tej kwestii. Zbyt duża liczba zawieszek może bowiem sprawić, że biżuteria stanie się zbyt przytłaczająca i toporna.

Dobór charmsów do bransoletki to indywidualna kwestia każdej z pań. Żeby jednak biżuteria prezentowała się wyjątkowo, warto wziąć pod uwagę wyżej opisane wytyczne. Dzięki temu bransoletka stanie się spójna, uporządkowana, będąc wyjątkową ozdobą na każdą okazję. Jeżeli chcesz stworzyć swoją własną kompozycję, sprawdź ofertę od Briju dostępną tutaj: https://www.briju.pl/bizuteria/bransoletki-do-charmsow i wybierz bransoletkę odpowiadającą Twoim wymaganiom. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *