Zasady PPOŻ w Twojej firmie – jak bardzo się zmieniły?

Zasady przeciwpożarowe nakładają na właścicieli budynków, zarówno prywatnych, jak i firmowych, wiele obowiązków, które należy przestrzegać. Brak spełniania norm i wymogów wiąże się nie tylko z różnego rodzaju karami podczas kontroli, ale również ze sporym zagrożeniem w sytuacji, gdy pojawi się pożar i trzeba będzie ze wszystkich zasad skorzystać z praktyce.

Zasady przeciwpożarowe z biegiem czasu dosyć mocno się zmieniają, wraz z nowymi technologiami i urządzeniami, które często pojawiają się w biurach. Warto więc być zawsze na czasie z najnowszymi i aktualnymi przepisami, aby wszystkie wymagania były spełnione w stu procentach. Właściciel firmy musi dbać zarówno o bezpieczeństwo swoich pracowników, jak i mienia firmowego, które często ma bardzo wysoką wartość, a bez niego niemożliwe jest codzienne funkcjonowanie firmy.

Dobry projekt, odpowiednie wykonanie

Aby spełnić wszystkie zasady i normy przeciwpożarowe, warto o nich pamiętać już na etapie budowania i projektowania budynku. Wszystkie elementy konstrukcyjne musza być dopasowane do wielkości budynku. To ważne, bo w zależności od wysokości biurowca zmieniają się zasady, jakich należy przestrzegać odnośnie materiałów. Im wyższy budynek, tym jego elementy konstrukcyjne musza dłużej opierać się działaniu ognia. Właściciel budynku musi również pamiętać o tym, że wnętrze musi być bardzo dobrze oznakowane wszelkimi symbolami służącymi do ewakuacji. Drogi przeciwpożarowe muszą być nie tylko oznakowane, ale też drożne i otwarte. Jeśli drzwi służące do ewakuacji w razie zagrożenia są zamknięte na cztery spusty i nikt nie wie, gdzie znajduje się d nich klucz, nawet w najmniejszym stopniu nie spełniają one wymagań przeciwpożarowych i w razie czego nie posłużą jako droga wyjścia z budynku.

Właściwe drzwi i okna

W dostosowywaniu budynku do wymogów przeciwpożarowych, warto również pamiętać o tym, by zainstalować właściwą stolarkę drzwiową okienną. Bardzo ważne są drzwi wewnętrzne, które powinny być tak wykonane, by w razie pożaru zapobiegać rozprzestrzenianiu się pożaru w całym budynku. Jeśli drzwi zatrzymają ścianę ognia, gaszenie całego pożaru będzie zdecydowanie prostsze i potrwa krócej. Na https://www.alusystem.pl można znaleźć zaawansowane systemy przeciwpożarowe oraz wysokiej jakości stolarkę drzwiową ii okienną, a także doskonałe okucia. Dzięki temu bez problemu można dobrać takie elementy konstrukcji wnętrza, które w stu procentach będą spełniały wszystkie wymogi przeciwpożarowe. Na ochronie przeciwpożarowej nie warto oszczędzać – im lepsze systemy i zabezpieczenia, tym mniejsze ryzyko pojawienia się i rozprzestrzeniania ognia w sytuacji zagrożenia. Warto więc stawiać na wysokiej jakości elementy konstrukcyjne, zamiast oszczędzać na bezpieczeństwie pracowników oraz mienia swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *