Lubisz samochody? Dlaczego nie zacząć działać w branży moto?! Kilka możliwości

Salesman standing with new car in showroom

Najlepiej wybrać taki zawód, który wiąże się z naszymi zainteresowaniami. Nie tylko będziemy w nim bardziej szczęśliwsi, ale prawdopodobnie będziemy też wykonywać go lepiej niż to, czego nie czujemy aż tak dobrze. Jeżeli zatem naszą pasją są samochody, to dobrze spróbować swoich sił w branży moto. Jakie mamy tu opcje do wyboru?

Sprzedawca aut

To jeden z najbardziej naturalnych wyborów. Jeśli autentycznie lubi się samochody, to czemu by ich nie sprzedawać? Najlepiej oczywiście zostać sprzedawcą marki, którą się lubi i ceni – wtedy entuzjazm może się udzielić naszym klientom. Praca ta jednak nie należy do łatwych, a musimy przyjąć, że nasze wynagrodzenie może zależeć od liczby sprzedanych samochodów. A to będzie zależeć nie tylko od naszego zaangażowania oraz umiejętności, ale także od koniunktury gospodarczej. Oczywiście w tym zawodzie liczy się nie tylko miłość do czterech kółek, ale przede wszystkim zmysł handlowca oraz umiejętność sprzedawania.

Mechanik

Jeśli kogoś pociąga najbardziej techniczna strona motoryzacji, może zastanowić się nad karierą mechanika. W tym zawodzie pracy nie brakuje, również dlatego, że auta są coraz bardziej zaawansowane technicznie i coraz trudniej je naprawić kierowcom własnymi siłami. Mechanikiem można być w małym zakładzie, ale też w autoryzowanym serwisie. To również ciężka, często angażująca fizycznie praca, ale potrafi dawać wiele satysfakcji, jak i również dość przyzwoite zarobki.

Tester samochodów

Nie tylko każde nowe auto musi być przetestowane zanim trafi na drogi – również każda nowa innowacja czy silnik musi przejść odpowiednie badania. A gdzie lepiej zbadać to wszystko niż na torze czy na ulicy? Każdej dużej firmie potrzebni są zatem testerzy aut. Do tego zawodu zresztą trafia sporo Polaków. Zadaniem niektórych jest po prostu jeżdżenie autami i sprawdzanie, czy nic się nie psuje i nie trzeszczy. Są jednak też specjalni testerzy, którzy szczegółowo sprawdzają wytrzymałość aut i ich zachowanie na torze. I o ile do pierwszej kategorii może trafić niemal każdy, kto ma prawo jazdy i doświadczenie za kółkiem, to ta druga specjalizacja wymaga już bardzo fachowej wiedzy i sporego doświadczenia w testowaniu aut.

Dziennikarz lub bloger motoryzacyjny

Jeśli lubi się samochody, to też można o nich po prostu pisać. W końcu gazet, serwisów czy programów o tematyce motoryzacyjnej jest coraz więcej. Można też oczywiście uruchomić własnego bloga czy vloga na temat aut. Może dać to nam nie tylko możliwość życia z pasji, ale też poznawanie nowych aut przed ich oficjalnymi premierami, testowanie najnowszych modeli oraz ważnych ludzi z branży. Dziennikarze motoryzacyjni też bardzo często podróżują – na przykład na światowe premiery, motoryzacyjne eventy czy też na testy. To na pewno może się spodobać, choć w tym zawodzie trzeba sporo pracować, no i naturalnie trzeba mieć dar do pisania i przekazywania historii.

Jak zatem widzimy, jest sporo opcji zawodowych dla entuzjastów motoryzacji. Nawet jak nie są to doskonale płatne zawody, to na pewno ciężko przecenić możliwość utrzymania się z własnej pasji.

Materiał opracowano wspólnie ze sklepem z częściami do samochodów marki VOLVO. Więcej na stronie http://vsklep.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *