Botoks, a kwas hialuronowy różnice

Spójrzmy prawdzie w oczy: życie odciska piętno na naszych twarzach. Śmiech, marszczenie brwi i proces starzenia powodują zmarszczki i drobne linie. Wielu z nas chce młodzieńczego, odmłodzonego wyglądu, ale nie jesteśmy gotowi na wydatki i czas rekonwalescencji po operacji plastycznej. Zastrzyki z botoksu i wypełniacze skórne typu kwas hialuronowy to dwie z najlepszych nieinwazyjnych opcji odświeżenia twarzy.

Ale jaka jest różnica między nimi? Który jest dla mnie odpowiedni? Czytaj dalej, a potem zobacz więcej: https://www.medica.bialystok.pl/cennik/.

Jak mogę osiągnąć młodzieńczy wygląd bez operacji?

Zarówno botoks, jak i wypełniacze typu kwas hialuronowy dedykowane do wstrzykiwań i stanowią tańszą, mniej inwazyjną alternatywę dla liftingu. Oba oferują naturalny wygląd przy minimalnym przestoju. Nie musisz iść do chirurga plastycznego na zastrzyki, ale powinny one być podawane przez wykwalifikowanego specjalistę, aby mieć pewność, że wszystko jest bezpieczne i jak należy.

Jak botoks może Ci pomóc wyglądać młodziej?

Botoks wykorzystuje toksynę botulinową zatwierdzoną do eliminacji zmarszczek poprzez rozluźnienie mięśni twarzy. Jest szczególnie skuteczny w przypadku zmarszczek spowodowanych ruchami twarzy, takimi jak mrużenie oczu i marszczenie brwi. Botox jest najlepszy na:

  • zmarszczki wokół oczu (kurze łapki),

  • zmarszczki między brwiami,

  • zmarszczki na czole.

Zastrzyki z botoksu trwają zwykle około trzech miesięcy. Są szybkie i niedrogie i idealnie nadają się do drobnych zmarszczek i drobnych linii. Będziesz potrzebować odświeżenia co kilka miesięcy, ale cały zabieg trwa tylko około 15 minut, więc łatwo jest umówić się na wizytę.

Jak kwas hialuronowy może pomóc Ci wyglądać młodziej?

Wraz ze starzeniem się organizmu zmniejsza się naturalny kwas hialuronowy, który nadaje twarzy jędrny, młodzieńczy wygląd. Większość wypełniaczy do wstrzykiwań wykorzystuje kwas hialuronowy do wygładzania zmarszczek, przywracania jędrności i dodania objętości tkance twarzy. Niektóre powszechnie stosowane wypełniacze skórne to:

  • Restylane,

  • Juvederm,

  • Bellotero,

  • Bellafill.

Takie opcje są idealne do głębszych zmarszczek związanych z wiekiem, które często zauważamy w środkowej i dolnej części twarzy. Wypełniacze dobrze działają na zmarszczki wokół ust i brzydkie zmarszczki między nosem a wargami. Wypełniacze skórne mogą również wypełnić usta i policzki oraz delikatnie zmienić kształt linii szczęki, dodając naturze energii bez operacji. Wypełniacze są droższe niż botks, ale trwalsze, często trwają od 8 do 12 miesięcy.

Czy trzeba organizować urlop w przypadku botoksu lub wypełniaczy z kwasem hialuronowym?

W przeciwieństwie do operacji, te minimalnie inwazyjne zastrzyki praktycznie nie powodują przestojów. Większość pacjentów odczuwa niewielki lub żaden dyskomfort podczas zabiegu. Można też użyć miejscowego środka znieczulającego do zastrzyków wypełniających, ale wielu pacjentów nie ma nic przeciwko zastrzykom z botoksu bez środka znieczulającego. Niektórzy pacjenci odczuwają niewielki obrzęk po wstrzyknięciu wypełniacza, ale znika on po dniu lub dwóch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *