Czy noszenie aparatu na zęby powoduje ból?

pexels-photo-790744

Popularność aparatów ortodontycznych oznacza, że coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na higienę zębów, ale przede wszystkim na jakość samego zgryzu. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Problemem staje się jednak fakt, że nie każdy wie, jak prawidłowo zadbać o aparat, aby przez okres leczenia spełniał wszystkie swoje funkcje i nie ulegał uszkodzeniu. Do tego krąży przekonanie, że noszenie go wiąże się z dokuczliwym uczuciem dyskomfortu, czy też bólu. Czas zatem dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda leczenie wad zgryzu.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Aby możliwe stało się poprawienie zgryzu, trzeba uzbroić się w cierpliwość i zaufać specjaliście. Wtedy też przygotuje on i założy nam odpowiednio dobrany aparat ortodontyczny. Przemieszczanie zębów podczas leczenia jest procesem bardzo długotrwałym, dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wymaga to czasu. Zazwyczaj trwa ono ponad 12 miesięcy. W tym czasie zęby muszą przesunąć się i ustawić we właściwy sposób. Obecnie nie ma skuteczniejszego sposobu leczenia nieprawidłowości związanych ze zgryzem niż założenie stałego aparatu.

Do jakiego ortodonty warto się udać?

Szukając ortodonty warto zaufać sprawdzonym specjalistom, którzy oferują swoje usługi od wielu lat na bardzo wysokim poziomie. Przy czym trzeba zwrócić uwagę również na cenę, którą trzeba będzie zapłacić. Nie może być to czynnik decydujący, jednak nie zmienia to faktu, że ignorowanie tej kwestii nie będzie rozsądnym rozwiązaniem. W końcu założenie aparatu to jedna sprawa, ale do tego dochodzą również koszty związane z wizytami kontrolnymi itd. Rozsądna oferta dostępna jest na stronie internetowej ortolingwa.pl.

Czy noszenie aparatu boli?

To, czy odczujemy ból podczas noszenia aparatu ortodontycznego jest kwestią indywidualną i zależy od naszej wrażliwości na ból oraz posiadanej wady. Na samym początku niemal zawsze pojawia się dyskomfort podczas spożywania posiłków, dlatego bardzo ważne staje się jedzenie przez kilka dni tylko płynnego jedzenia lub bardzo miękkiego. Później warto unikać bardzo twardych produktów, gdyż to one mogą spowodować ból. Z czasem jakikolwiek dyskomfort całkowicie znika, a my całkowicie przyzwyczajamy się do noszenia aparatu. Warto zaznaczyć, że założenie dobrze dobranego aparatu wpływa na to, czy będziemy odczuwać dyskomfort lub ból, czy też nie. W razie utrzymywania się bólu należy zgłosić to specjaliście, gdyż nie jest to naturalne zjawisko.

Zakładanie aparatu

Najważniejsze jest to, aby nie bać się samego procesu zakładania aparatu. Musimy zaufać specjaliście i pozwolić mu wykonywać swoją pracę najlepiej, jak potrafi. W ten sposób lekarz będzie znacznie sprawniej i z lepszym skutkiem dla nas będzie wykonywać każdą czynność. W końcu wszystko to przełoży się również na długość leczenia. Kiedy trafimy do doświadczonego ortodonty, będziemy mogli być niemal pewni, że nie odczujemy bólu podczas zakładania aparatu. Najważniejsze staje się przełamanie lęku oraz uzbrojenie w cierpliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *