Dziesięć najlepiej płatnych zawodów w 2015 roku

2014

Zawodów na świecie jest całe mnóstwo. Jedne są bardziej, jedne mniej wymagające. Niektóre kładą zdecydowanie większy nacisk na sprawność fizyczną, inne zaś na sprawność umysłową. Są zawody, które wymagają od nas wysiłku i przygotowania również poza godzinami pracy, ciągłego dokształcania się, są również zawody, w przypadku których nie ma potrzeby koncentrować się na nich po wyjściu z pracy. Można również wyróżnić zawody, które są mniej i bardziej płatne. Poniżej wskażemy na 10 zawodów, które zapewniają naprawdę wygodne i dostatnie życie.

Pierwszym z najbardziej opłacalnych w bieżącym roku zawodów jest zawód architekta (źródło:https://archiweb.pl). Specjaliści w dziedzinie budownictwa i architektury, bo tak inaczej można określić przedstawicieli tego zawodu przeciętnie zarabiają jakieś 8500 złotych netto. To miesięczne wynagrodzenie, o którym marzy chyba większość z nas. Zwłaszcza, że kwota ta przekracza o ponad 6 tysięcy złotych zarobki, którymi może pochwalić się niejeden z nas. Zawód architekta obejmuje projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych czy też pełnienie nadzorów nad realizacją różnego rodzaju projektów obiektów budowalnych. Jest to zatem dosyć odpowiedzialne zajęcie, jednakże płaca, która jest uzyskiwana wynagradza z pewnością całą tą odpowiedzialność.

Kolejną profesją, która bardzo się opłaca jest stanowisko maklera. Osoby, które zajmują na co dzień to stanowisko mogą się cieszyć wypłatą, która średnio miesięcznie wynosi jakieś 6 tysięcy złotych. Makler papierów wartościowych jest osobą, która zawodowo zajmuje się pośredniczeniem w transakcjach kupna oraz sprzedaży papierów wartościowych (przykładowo mogą to być akcje lub obligacje) dla klienta. W zamian uzyskuje wynagrodzenie prowizyjne, które jest ustalane w postaci procentów obliczanych od wartości transakcji.

Zdecydowanie opłaca się również zostać kierownikiem budowy. Jest to stanowisko, które oczywiście wymaga dużej wiedzy oraz umiejętności w zakresie współpracy z ludźmi, a ponadto jest związane z dużą odpowiedzialnością, gdyż w przypadku ewentualnych błędów powstałych w czasie budowy wina spada właśnie na kierownika budowy. Jednak wynagrodzenie, jakie mu przysługuje jest bardzo korzystne. Z danych wynika, że kierownicy budowy z reguły zarabiają ponad 6 tysięcy złotych brutto. Warto dodać, że u 25% z nich zarobek przekracza 8 tysięcy złotych. Zatem jest to naprawdę opłacalne stanowisko.

Następnym zawodem, którym się zajmiemy w dzisiejszych rozważaniach jest zawód lekarza rodzinnego. Taka profesja pozwala zarobić średnio 6513 złotych brutto. Warto również zaznaczyć, że część lekarzy rodzinnych może pochwalić się wypłatą sięgającą nawet powyżej 9 tysięcy złotych. To stanowisko wymaga oczywiście dużej wiedzy z zakresu medycyny i lecznictwa, znajomości szeregu leków, umiejętności stawiania właściwej do okoliczności diagnozy. Jednakże płaca naprawdę robi wrażenie.

Kierownik do spraw personalnych (inaczej HR Manager) to kolejna profesja, która może zostać zaliczona do najbardziej opłacalnych, a przez to również najbardziej pożądanych zawodów. Osoba znajdująca się na takim stanowisku jest odpowiedzialna za organizowanie oraz zarządzanie obszarem personalnym w firmie. Dotyczy to wsparcia dla pracowników, dbałości o ich rozwój, integracji zespołu czy też rozwiązywania konfliktów. HR Manager średnio uzyskuje zarobki w wysokości 7 tysięcy złotych miesięcznie.

Przy wyborze przyszłego zawodu warto zastanowić się nad posadą opiekuna marki (inaczej Brand managera). Ta profesja pozwala na zarobki sięgające średnio ponad 7 tysięcy złotych. Brand manager specjalizuje się w promocji określonej marki bądź też produktów danej marki. Do jego obowiązków może należeć wiele rzeczy. Ich zakres jest zależny od produktu, którym się zajmuje.

Jeśli chcemy dobrze zarobić warto również zostać sędzią, kierownikiem działu IT, adwokatem czy też pilotem samolotów. Wszystkie te profesje, choć są bardzo różnorodne, dają zarobki rzędu 6-10 tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie te stanowiska wymagają ogromnej wiedzy i ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *