Garaże blaszane – poznaj 2 zalety tego rozwiązania

Szybko, tanio i w zadowalającej jakości – w ten sposób można zyskać funkcjonalny garaż, jeżeli zdecydujemy się wybudować go z blachy. Garaże blaszane pojawiają się na coraz większej ilości posesji i służą nie tylko do przechowywania narzędzi czy wyposażenia ogrodowego, ale również samochodów.

  • Tanie rozwiązanie problemu z garażowaniem samochodu
  • Funkcjonalne garaże blaszane

Aby postawić garaż blaszany koło domu w niektórych przypadkach nie trzeba nawet starać się o pozwolenie na budowę. Wystarczy zgłosić ten fakt do odpowiedniego organu i rozpocząć prace montażowe.

Tanie rozwiązanie problemu z garażowaniem samochodu

Wielu posiadaczy samochodów uważa, że najlepszym rozwiązaniem, które pozwala na bezpieczne parkowanie samochodu, jest wybudowanie garażu murowanego. Rzeczywiście ten sposób jest efektywny, a dodatkowo pozwala na solidne zabezpieczenie auta przed kradzieżą. Jednak jest to także rozwiązanie stosunkowo drogie, które wymaga zachowania wielu przepisów prawa budowlanego. Budowa trwa też zwykle znacznie dłużej niż w przypadku innego typu garaży. Natomiast garaże blaszane są tanią i skuteczną metodą na stworzenie ochrony dla samochodu. Najprostsze garaże z blachy można postawić już za około 1000 zł! Koszt całej konstrukcji wzrośnie, jeśli wybór padnie na blachę wyższej jakości lub dodatkowe rozwiązania, np. w postaci ogrzewania.

Funkcjonalne garaże blaszane

Podstawową zaletą garaży blaszanych jest ich funkcjonalność. Mogą służyć zarówno jako schowek na narzędzia, drewno, czy inne elementy ogrodowe, jak również za garaż dla samochodu. Ochronią auto przed deszczem, śniegiem i słońcem, jednak należy pamiętać, że w przypadku chęci uzyskania również ochrony przed niskimi temperaturami, trzeba postawić na konstrukcje ogrzewane.

Na garaż blaszany może sobie pozwolić niemal każdy, kto dysponuje wolnym miejscem na działce, np. koło domu. Jedyna przeszkodą może być obowiązek dotrzymania odpowiednich odległości konstrukcji od granicy działki i pozostałych obiektów budowlanych, które się na niej znajdują. Budowa nie trwa długo, ponieważ większość elementów jest już gotowa, a sam montaż polega na ich połączeniu na działce. Czas budowy zależy też niekiedy od rodzaju wybranej blachy i warunków panujących na działce – jak wskazuje https://glos24.pl/garaze-blaszane-w-zasiegu-reki konieczne jest chociażby wykonanie odpowiedniego podłoża, na którym będzie można bezpiecznie postawić konstrukcję garażu. Całość jednak jest bardzo lekka, a co ważne, możliwa do przeniesienia w dowolne miejsce.

Przeczytaj również:
Narzędzia do gwintów zewnętrznych i wewnętrznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *