Jak język angielski może pomóc w znalezieniu dobrej pracy?

nauka-angielskiego

Na rynku pracy panuje spora konkurencja, a pracodawcy często stawiają bardzo wysokie wymagania kandydatom. Dlatego tak duże znaczenie ma nieustanne podnoszenie kompetencji i zbieranie doświadczenia zawodowego. Do jednych z najbardziej cenionych umiejętności należy bez wątpienia dobra znajomość języka angielskiego.

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim to wymóg stawiany przez bardzo wielu pracodawców. Nie można się temu dziwić. Angielski staje się coraz bardziej uniwersalnym językiem, który jest wykorzystywany w wielu sytuacjach. Umiejętności w tym zakresie mogą okazać się bardzo przydatne w bardzo wielu branżach.

Dlaczego angielski jest taki ważny?

Po pierwsze takie kompetencje oznaczają przede wszystkim łatwiejszą komunikację, dlatego są przydatne w przypadku wszystkich osób, które w ramach swoich obowiązków zawodowych mogą mieć kontakt z obcokrajowcami. Po drugie znajomość angielskiego daje często dostęp do wielu źródeł, które są niedostępne po polsku. Jest to na pewno bardzo duże ułatwienie w przypadku poszerzania swojej wiedzy lub poszukiwania różnych przydatnych informacji.

Jednocześnie istnieją zawody, w których znajomość angielskiego jest praktycznie konieczna. Dotyczy to na przykład wszystkich osób związanych z nowoczesnymi technologiami. Trudno sobie na przykład wyobrazić informatyka lub programistę, który nie potrafi posługiwać się angielskim. Terminy pochodzące z tego języka są nie tylko obecne w konkretnych branżach, ale także coraz częściej wchodzą do powszechnego użycia.

Jak widać pracodawcy mają szereg powodów, które sprawiają, że preferują osoby posiadające przynajmniej minimalne umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Takie umiejętności stanowią cenny atutu także w przypadku stanowisk, które nie wymagają na co dzień posługiwania się angielskim. Znajomość tego języka dobrze świadczy o poziomie ogólnego wykształcenia potencjalnego kandydata i zawsze będzie dobrze widzenia.

Większe szanse na pracę za granicą

Jednocześnie podnoszenie umiejętności językowych jest szczególnie wskazane w przypadku osób, które pragną podjąć pracę za granicą. W takim przypadku największa zaletą angielskiego jest jego uniwersalność. Jest to język, który umożliwia porozumiewanie się praktycznie w każdym miejscu na świecie. Poznanie angielskiego ułatwia nie tylko podróżowanie, ale także znalezienie pracy w innych krajach, także tam, gdzie angielski nie jest oficjalnym językiem.

Warto inwestować w znajomość angielskiego

Wszystko wskazuje na to, że rola angielskiego będzie nadal rosnąć. Powoli posługiwanie się tym językiem staje się coraz bardziej potrzebne w celu sprawnego poruszania się we współczesnym świecie. Ten trend będzie również wpływał na podejście pracodawców i ich wymagania. Warto także pamiętać o tym, że nauka angielskiego może być bardzo przydatna nie tylko dla osób, które planują wyjazd za granicę lub mają pracę związaną bezpośrednio z tym językiem. Powoli posiadanie takich umiejętności staje się koniecznością i świadczy o poziomie wykształcenia kandydata ubiegającego się o dane stanowisko.

Nawet jeśli w ofercie pracy nie ma informacji o wymaganiach dotyczących znajomości języków obcych, na pewno osoby zajmujące się rekrutacją będą zwracać uwagę także na ten aspekt. Dlatego warto zainwestować w lepszą znajomość angielskiego i umieścić taką informację w odpowiednim miejscu aplikacji. Z roku na rok rośnie liczba osób, które znają ten język i w związku z tym rośnie także konkurencja na rynku pracy. Powoli umiejętność posługiwania się angielskim zaczyna należeć do standardowych kompetencji. Coraz częściej przydaje się w codziennym życiu i w pracy. Dlatego nauka angielskiego jest zawsze dobrą inwestycją, która będzie procentować w postaci większych szans na znalezienie lepszej posady lub awans.

Żyjemy w coraz bardziej zglobalizowanym świecie, w którym umiejętność posługiwania się językami obcymi ma ogromne znaczenie. Angielski jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny i daje najwięcej możliwości.

Poradnik powstał we współpracy z portalem Angielski Bielsko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *