Jak zostać profesjonalnym piłkarzem? Poradnik

[Artykuł sponsorowany]
Bycie zawodowym piłkarzem to marzenie wielu chłopców. Jak więc zostać profesjonalistą? W jakim wieku rozpocząć pierwsze treningi? Tego oraz wielu innych ciekawych rzeczy dowiesz się z naszego poradnika.

Pierwsze treningi piłkarskie – od kiedy zacząć?

Kiedy rozpocząć pierwsze treningi piłkarskie? Im wcześniej, tym lepiej. W wieku od trzech do pięciu lat dziecko posiada umiejętności niezbędne do kopania i chwytania piłki, potrafi także dobrze biegać. Musisz pamiętać, że pierwsze kopanie piłki na boisku powinno mieć formę zabawy, a nie przymusu. W przeciwnym razie maluch może się zrazić do aktywności fizycznej.

Już od 10-11 roku życia można rozpocząć profesjonalne treningi piłkarskie pod okiem trenera. W tym okresie dziecko jest w stanie przyswajać bardziej zaawansowane techniki treningowe jak podbijanie piłki nogami czy toczenie jej po klatce piersiowej. Zanim jednak nastolatek rozpocznie intensywne ćwiczenia, powinien mieć właściwe uposażenie, czyli piłkarski ubiór oraz buty. Skarpety piłkarskie na Sportano.pl to jeden z elementów garderoby, o którym nie można zapomnieć. Chronią skórę nóg przed otarciami i siniakami, o które nietrudno w trakcie sparingów.

W każdym tygodniu młody zawodnik powinien odbyć określoną liczbę treningów fizycznych i nie chodzi tutaj o samo kopanie piłki. Jedno lub dwa zajęcia powinny być przeznaczone na ćwiczenia siłowe, które rozwijają masę mięśniową, kolejne na ćwiczenia biegowe, aby poprawić wytrzymałość fizyczną i zwiększyć prędkość biegu na boisku.

Jak przygotować dziecko do treningów piłkarskich?

Jeśli dziecko oznajmiło Ci, że chce zostać zawodowym piłkarzem, Ty jako rodzic musisz go do tego przygotować. Nie chodzi o to, żeby kupić mu najlepszy strój czy modele ochraniaczy piłkarskich. Młody człowiek potrzebuje Twojego wsparcia, bowiem treningi piłkarskie nie należą do najłatwiejszych.

W pierwszej kolejności znajdź dla malucha odpowiednią szkółkę piłkarską z wykwalifikowaną kadrą trenerską. Trafienie na dobrego szkoleniowca to połowa sukcesu w byciu utalentowanym piłkarzem. Duże znaczenie ma również infrastruktura w Twojej okolicy, a więc dostępność boisk i hal sportowych w danej szkółce.

Zwróć uwagę na to, czy szkółka piłkarska rozdziela dzieci na treningach rocznikami, gdyż dla optymalnego treningu zróżnicowanie w grupach wiekowych powinno być jak najmniejsze. Dowiedz się również, ilu trenerów opiekuje się grupą, do której będzie uczęszczać Twoje dziecko – im więcej specjalistów, tym większa szansa na indywidualne podejście do każdego malucha.

​​Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, kadrze trenerskiej oraz Twojemu wsparciu, dziecko będzie czerpać radość z treningów piłki nożnej. Nie zapominaj o chwaleniu swojej pociechy za osiągnięcia, jakie udaje mu się dokonywać. Pochwała dodaje wiary we własne możliwości, a dobry piłkarz musi być pewny siebie podczas gry na boisku.

Cechy i umiejętności dobrego piłkarza

Buty piłkarskie z najwyższej półki, ochraniacze, skarpety i strój sportowy 4F nie robią z Ciebie profesjonalnego piłkarza. Oczywiście, przydają się podczas treningów, ale nie są najważniejsze. Piłka nożna to gra zespołowa, w której liczy się szybkość, precyzja, cierpliwość i rozumienie taktyki, zaproponowanej przez trenera. Bez świadomości tego, co próbuje zrobić przeciwnik, ciężko strzelić bramkę i utrzymać satysfakcjonujący wynik meczu. Rozumienie taktyki można szkolić poprzez oglądanie meczów piłkarskich w telewizji bądź internecie. Możesz podarować dziecku książkę o piłce nożnej, która przygotuje go mentalnie przed meczem.

Dobry piłkarz musi być zawsze skoncentrowany i przygotowany mentalnie do rozgrywki. Z tego powodu przed wielkimi turniejami piłkarskimi zawodnicy są odseparowani od świata zewnętrznego. Oprócz tego piłkarz powinien się stale doskonalić, nawet po osiągnięciu dużego sukcesu. Tylko ciągła praca jest w stanie przynieść progres.

Mamy nadzieję, że już wiesz, co zrobić, żeby zostać profesjonalnym piłkarzem. Grunt to nie poddawać się, ciężko trenować i za wszelką cenę walczyć o swoje marzenia.

Pozycjonowanie stron www – dlaczego warto w nie zainwestować?
Prywatny detektyw – jak wygląda ta praca?
Dobry detektyw w Warszawie – Jak wybrać. Poradnik
Kendama: Sztuka, Umiejętność i Wyzwanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *