Jeśli Dom Weselny to koniecznie na wsi – własny biznes

141459602453639300Obszar wsi to idealne miejsce, gdzie z powodzeniem sprawdzi się pomysł założenia domu weselnego. Coraz większa liczba małżeństw marzy, by w dniu ich ślubu odbyło się duże, tradycyjne, polskie wesele. Nie chcę oni jednak tylko otrzymać pokaźnych rozmiarów salę gdzie będą mogły odbywać się tańce, ale coraz częściej wymagają by na miejscu była zapewniona także baza noclegowa. Im bardziej popularny obiekt tym trudniej o jego rezerwację (często kilka lat do przodu nie ma wolnego terminu). Plusem jest to, że ten biznes jest obecnie bardzo lukratywny oraz, co ważne, całoroczny.

Miasto a wieś

Szukając sali weselnej w mieście często trudno znaleźć lokal, który pomieści więcej niż 50 osób naraz. Poza tym jeśli zdecydujemy się w tym przypadku także na opcje noclegową, koszt całej zabawy zostanie wywindowany do pułapu, na który państwo młodzi bardzo rzadko mogą sobie pozwolić. Wyjściem z tej sytuacji jest natomiast udanie się na wieś, gdyż możemy wtedy liczyć na większą powierzchnię lokalu (ktoś prawdopodobnie przerobił np. stara stodołę na Dom Weselny), niższe ceny zarówno zabawy jak i noclegu oraz ładne, naturalne widoki – dobre miejsce na urządzanie plenerowych sesji ślubnych z zamówionym fotografem.

Wymagania

Cena obejmująca zakup działki oraz postawienia na niej Domu Weselnego od podstaw może nas czasami przerazić. Wyjściem z tej sytuacji jest poszukanie gotowego obiektu, który będziemy mogli np. odrestaurować. Szczytem marzeń była by sytuacja, gdy nieruchomość przez nas nabyta była w przeszłości stołówką, gdzie okoliczni mieszańcy mogli dostać ciepły posiłek. W tym wypadku problem kuchni niemal całkowicie się rozwiązuje.

Newralgicznie ważne w tym przypadku są także kwestie dotyczące spełnienie wymogów bezpieczeństwa nabytego przez nas obiektu, który już niedługo stanie się Domem Weselnym. Droga ewakuacyjna, odpowiednia technologia przeciwpożarowa itp., a także pozwolenia ze strony sanepidu czy sporządzenie projektu technologicznego. Nim rozpoczniemy realizację powinniśmy sporządzić na własny użytek kosztorys, by uzyskać informację zwrotną, czy nie będą nam potrzebne dodatkowe fundusze.

Sukces

Branża weselna prowadzona w sposób odpowiedzialny i właściwy to równoznaczność dużych profitów z prowadzonej działalności. Kilka wesel w miesiącu i nie musimy martwić się o utrzymanie obiektu. Wieś nie generuje zbyt dużej konkurencji w swoim obszarze, więc to tam prawdopodobnie bardzo chętnie para młoda skieruje swoje kroki w poszukiwaniu idealnego przybytku na te niezapomniana noc pełna zabawy, radości i oczywiście tańca.

Jedzenie

Pamiętać także trzeba,że od tego czy nasza sala będzie polecana innym ludziom zależy jakie jedzenie znajdzie się na stole w naszym wiejskim (najlepiej) biznesie. Sukces to w dużej mierze klient, który smacznie zjadł u nas posiłek.

Artykuł został napisany przy współpracy z autorami portalu nowybiznes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *