Kilka kroków po pieniądze

Ci którzy korzystali dawniej z kredytów bankowych, wiedzą dobrze, że jest to dosyć skomplikowana sprawa. Należy przecież przedstawić bardzo dużo dokumentów, musimy zaproponować poręczyciela lub innego rodzaju zabezpieczenie. Niestety należy też na pieniądze dosyć długo poczekać, gdyż pracownicy bankowi muszą dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, później osoba upoważniona podejmuje decyzję kredytowa i dopiero później można liczyć na pieniądze.

Pożyczanie pieniędzy

przyjazne-srodowisku-technologie-w-przemysleTymczasem w dzisiejszych czasach, pieniądze można pożyczyć o wiele szybciej. I to wcale nie musimy udawać się do banków, aby gotówka pojawiła się na koncie. Co więcej, nie potrzeba nawet wychodzić z domu, a wszelkie czynności możemy wykonywać siedząc sobie wygodnie na kanapie. A wszystko dlatego, że na polskim rynku finansowym, pojawiły się firmy, które oferują pożyczki przez Internet, które nie wymagają żadnych dokumentów, zaświadczeń, poręczycieli itp. Gotówka może trafić na konto wnioskodawcy już nawet w ciągu kilkunastu minut, od złożenia wniosku, pod warunkiem że mamy konto w tym samym banku co firma.

Poniżej przedstawimy procedurę, którą obowiązuje w większości firm, które oferują pożyczki przez Internet.

Pierwszym etapem jest znalezienie firmy, której oferta najbardziej przypadnie nam do gustu. Możemy popytać też znajomych lub rodziny czy nie korzystali już szybkiej pożyczki, lub też zajrzeć na fora internetowe im poświęcone. Jeżeli mamy już wybraną firmę, za pośrednictwem jej strony internetowej, musimy zarejestrować się w bazie danych firmy. Podajemy wtedy tylko najważniejsze informacje, numer telefonu komórkowego orz numer rachunku bankowego, na które chcemy otrzymać pieniądze. Firma będzie chciała te dane zweryfikować i w związku z tym poprosi nas o wykonanie niewielkiego przelewu, zwykle jest to 1 grosz, na jej konto, dzięki czemu będzie ona mogła wszystkie dane sprawdzić. Zarówno rejestrację, jak i weryfikację swoich danych dokonują tylko te osoby, które chcą skorzystać z oferty firmy po raz pierwszy. Ci którzy stale korzystają z jej usług, mogą od razu przejść do składania wniosku o pieniądze.

Składanie wniosków

Wniosek można złożyć na dwa sposoby. Albo za pośrednictwem wspomnianej już strony internetowej, albo za pośrednictwem telefonu komórkowego. To właśnie dlatego ten produkt często nosi nazwę pożyczki przez SMS. Obydwa sposoby są jednakowo szybkie i proste. We wniosku podajemy sumę pieniędzy, którą chcemy pożyczyć, oraz okres spłaty. Firma finansowa, błyskawicznie rozpatruje nasz wniosek i o decyzji informuje nas za pośrednictwem esemesa. Natychmiast też wykonuje przelew pieniędzy na konto wnioskodawcy. A więc od złożenia wniosku do momentu wykonania przelewu zwykle nie mija więcej niż 15 minut. I teraz gdy nasze konto znajduje się w tym banku, w którym rachunek posiada firma udzielająca pożyczki, pieniądze od razu znajdują na na tymże rachunku. Prawdopodobieństwo tego zdarzenia jest bardzo duże, gdyż zwykle firmy oferujące błyskawiczne pożyczki mają rachunki w wielu bankach. A jeśli rachunek jest gdzie indziej, na pieniądze również nie musimy czekać bardzo długo, gdyż tylko kilka godzin.

I to już cała procedura. Jest ona idealna dla tych, którzy potrzebują pieniądze uzyskać jak najszybciej. W banku taka sytuacja jest niemożliwa, a w firmach parabankowych już jak najbardziej. Dzięki temu, że strony internetowe firm, które oferują szybkie pożyczki przez Internet, są bardzo przejrzyste i łatwe w „nawigacji”, z ich obsługą poradzą sobie nawet ci, którzy na co dzień nie mają styczności z komputerem i Internetem. Również wysyłanie i odbieranie esemesów jest łatwe, więc większość ludzi spokojnie wyślę wniosek „komórką”. A jeśli nie potrafią obsługiwać się zarówno klawiaturą jak i telefonem komórkowym, zawsze można poprosić o pomoc kogoś z rodziny, który jest obeznany z tym sprzętem.

Artykuł powstał dzięki serwisowi www.soskredyt.pl, który specjalizuje się w branży finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *