Kosmetyczka – zawód pilnie poszukiwany w województwie śląskim

medycyna estetyczna Wrocław

medycyna estetyczna Wrocław

Jak wynika z prognoz „Barometru zawodów” na rok 2020, w województwie śląskim wciąż brakuje wykwalifikowanych techników usług kosmetycznych. Deficyt jest odczuwalny szczególnie w Sosnowcu, Jaworznie, Tychach, Katowicach, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Bytomiu i Piekarach Śląskich.

Osoby, które posiadają kwalifikacje zdobyte podczas kursów, studiów lub nauki w szkole policealnej w Katowicach, nie powinny mieć zatem trudności ze znalezieniem pracy. Szczególnie, że zawód technika usług kosmetycznych nie tylko jest nie tylko opłacalny, ale także rozwijający.

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Kosmetyczka wykonuje zabiegi upiększające i lecznicze zarówno na twarz, jak i całe ciało. Jej rolą jest również udzielanie porad w zakresie pielęgnacji cery w warunkach domowych. Zawodowa kosmetyczka potrafi rozpoznać rodzaje skóry oraz towarzyszące im problemy, a także pomaga ona klientom borykającym się z trądzikiem, cellulitem, zmarszczkami, znamionami, przebarwieniami oraz innymi niedoskonałościami. Niektóre osoby zajmujące się tą profesją, stylizują paznokcie lub wykonują makijaże okolicznościowe

Kosmetyczka to zawód wymagający życzliwości, empatii oraz szacunku do drugiego człowieka. Wielu klientów gabinetów kosmetycznych boryka się z ogromnymi kompleksami na punkcie swoich niedoskonałości. Niejednokrotnie wycofują się oni z życia towarzyskiego w obawie przed wyśmianiem. Z tego powodu wykwalifikowana kosmetyczka powinna zapewnić im poczucie bezpieczeństwa oraz zrozumienia.

Ile zarabia kosmetyczka w Katowicach?

Wynagrodzenie kosmetyczki zależy od czynników takich jak wykształcenie, doświadczenie, miasto zatrudnienia oraz wielkości salonu. Technik usług kosmetycznych w Katowicach zarabia średnio 2300 złotych brutto. Osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, najczęściej poszukują pracy w gabinetach piękności, SPA, ośrodkach odnowy biologicznej, czy klinikach medycyny estetycznej.

Na zarobki powyżej 3 tysięcy mogą liczyć te kosmetyczki, które otworzyły swoje salony i świadczą usługi na własną rękę. W tym przypadku trzeba liczyć się z kosztami wynajęcia pomieszczenia, zakupu sprzętu i kosmetyków a także szkoleń oraz kursów. Klienci oczekują wysokiego profesjonalizmu, dlatego duże znaczenia mają zdobyte przez kosmetyczkę certyfikaty oraz dyplomy.

Czy kosmetyczka to zawód przyszłości?

Nienaganny wygląd odgrywa bardzo dużą rolę zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Z usług kosmetyczki korzysta coraz więcej osób, w tym również mężczyźni. Nie bez znaczenia pozostaje także kult idealnego ciała oraz nieskazitelnej cery, promowany przez media społecznościowe i tradycyjne. Osoby, które zdecydują się na naukę zawodu technika usług kosmetycznych, mogą liczyć na szybkie i bezproblemowe znalezienie pracy, godziwe wynagrodzenie, a także nieustanny rozwój. Szczególnie, że według specjalistów, branża beauty w Polsce cały czas rośnie w siłę i najbliższe lata nie zmienią tej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *