Obsługa prawna firm – zakres usług

Nasze życie wiąże się z przestrzeganiem pewnych reguł i praw. Nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstw. Osoby prowadzące działalność codziennie zmagają się z koniecznością przestrzegania pewnych praw z różnych dziedzin: prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa handlowego itp. Wymogi mogą być skomplikowane, szczególnie dla osób bez wykształcenia prawniczego. Stąd dużo osób korzysta z pomocy prawników. Taka pomoc może być doraźna lub stała w zależności od potrzeb i funduszy firmy. Co wchodzi w skład takiej obsługi prawnej? Czego możemy oczekiwać od prawników? Na te pytania odpowiem wam w niniejszym artykule.

https://www.youtube.com/watch?v=nCLizb_sSN4

Zakres obsługi prawnej

Muszę was zmartwić, ponieważ nie ma czegoś takiego jak określony zakres obsługi prawnej. Każdy zakres jest uzgadniany indywidualnie pomiędzy kancelarią lub prawnikiem a przedsiębiorstwem. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że różne firmy działają w różnych branżach i na różnych rynkach oraz mają inny poziom funduszy, które mogą przeznaczyć na prawnika. Wpływa też na to wielkość przedsiębiorstwa. Dlatego też, ciężko jest wyznaczyć sztywne zakresy usług. Jeżeli potrzebujecie pomocy prawnej, to musicie sami ustalić, jakich usług będziecie potrzebować i prawnik lub kancelaria wyceni to. Tu znajdziesz sprawdzoną obsługę prawną firm https://kancelariafortis.pl/

Przykładowe usługi

Usługi, które wchodzą w skład obsługi prawnej firm, mogą być różne. Jak twierdzą eksperci, najważniejsze jest, aby odpowiednio dobrać zakres usług na potrzeby danego przedsiębiorstwa. Wymaga to także pewnego wysiłku zarówno od kancelarii jak i przedsiębiorcy. Przedsiębiorca powinien zadawać sobie sprawę ze swoich podstawowych potrzeb pod względem problemów prawnych, z jakimi styka się w czasie prowadzenia działalności. Kancelaria zaś powinna wychwycić te potrzeby, których przedsiębiorca nie do końca jest świadomy, a nadal są to ważne sprawy. Najbardziej popularne usługi to:

  • tworzenie i analizowanie umów z pracownikami i kontrahentami,
  • sporządzanie opinii prawnych,
  • reprezentacja przed sądem, kontrahentami i dłużnikami,
  • pomoc przy wypełnianiu formalności.

Tak jak już zauważyłam, nie są to wszystkie usługi, które mogą wejść w zakres obsługi prawnej firm. Niektóre oferują także pomoc przy prawie ubezpieczeniowy, wsparcie na każdym etapie funkcjonowania spółki (zakładanie, przekształcenia, zakończenia działalności). Warto przemyśleć zakres od swojej strony, zanim zgłosimy się do kancelarii o wycenę lub negocjacje.

https://www.youtube.com/watch?v=y0lcQG76aj4

Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy warto? Ja odpowiem „To zależy”. Jeżeli potrzebujesz bardzo rzadko poradny prawnej, to można korzystać z pojedynczych wizyt u prawnika i nie trzeba wykupować całego zestawu usług, z których i tak nie będziesz korzystał, w wygeneruje dosyć duże koszty. Jeżeli zaś twoje przedsiębiorstwo się rozrasta i coraz częściej chwytasz się myśli, że nie rozumiesz co czytasz na umowie lub nie do końca wiesz co byłoby zgodne z prawem i coraz częściej potrzebujesz pomocy prawnej, to warto zainwestować w obsługę prawną firmy. Będzie to bezpieczna opcja, bo pamiętaj, że każda zła decyzja może wywołać duże i przykre konsekwencje. W przypadku, gdy masz bardzo duże przedsiębiorstwo i pomocy potrzebujesz praktycznie codziennie, to najlepiej zatrudnić prawnika na etat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *