Outsourcing – Twoja kancelaria też może z niego korzystać!

Dzień ma tylko tyle godzin. Bez względu na to, jak ciężko pracujesz Ty i Twój zespół, lista zadań, które trzeba wykonać w prowadzeniu odnoszącej sukcesy kancelarii jest obszerna. Możesz jednak poradzić sobie z tą listą w szybszy, sprytniejszy i bardziej efektywny sposób – korzystając z outsourcingu procesów prawnych w celu skalowania swoich operacji.

W tym przewodniku poznamy podstawy outsourcingu procesów prawnych, powody, dla których korzysta z niego więcej kancelarii prawnych, a także trendy branżowe na rok 2021. Przygotowaliśmy również podręczną listę najlepszych praktyk, które pozwolą maksymalnie wykorzystać outsourcing procesów prawnych. Dzięki informacjom, których się tutaj nauczysz, będziesz w stanie zbudować bardziej dochodową praktykę wcześniej, niż myślisz.

Czym jest outsourcing procesów prawnych dla kancelarii prawnych?

Outsourcing procesów prawnych może być znaczącym środkiem oszczędnościowym. Zamiast dedykowanych zasobów wewnętrznych, dyskretne usługi prawne są przekazywane firmom zewnętrznym, lokalnym prawnikom lub paraprofesjonalistom. Pomyśl o wszystkich przyziemnych rutynowych zadaniach, które może wykonać osoba z zewnątrz. Możesz wykorzystać siłę innych ekspertów jak adwokat prawo pracy łódź, aby:

  • zaoszczędzić czas,

  • obniżyć koszty,

  • zmniejszyć obciążenie pracą.

Pozwala to skupić się na tym, co robisz najlepiej. Innymi słowy, wprowadzenie nowego biznesu dla Twojej firmy i oferowanie najwyższej jakości usług obecnym klientom.

Aby praktykowanie prawa było bardziej opłacalne, ważne jest, aby naprawdę zrozumieć i wykorzystać swoje mocne strony. Niestety, prowadzenie kancelarii, jak każda inna firma, wiąże się z wieloma zadaniami, które rywalizują o Twoją uwagę. Tutaj można wykorzystać outsourcing procesów prawnych. Dostępnych jest wiele profesjonalnych, zewnętrznych usług prawnych, a także niezależni prawnicy i praktycy o niższych kosztach.

Różnica między outsourcingiem procesów prawnych a offshoringiem

Słowo „outsourcing” często powoduje nieporozumienia. Dlatego ważne jest, aby rozpoznać różnicę między outsourcingiem procesów prawnych a offshoringiem. Poniżej znajdują się krótkie definicje.

Outsourcing procesów prawnych polega na korzystaniu z usług lokalnych prawników i specjalistów, którzy podejmują się pewnych zadań, takich jak przegląd dokumentów, skanowanie i poznanie merytoryczne w sądzie. Offshoring to proces zatrudniania taniej zagranicznej siły roboczej do zdalnego wykonywania zadań.

Trendy branżowe w zakresie outsourcingu procesów prawnych

Trendy w branży prawniczej na 201 rok pokazują, że klienci oczekują od kancelarii prawniczych wyjścia poza tradycyjną ofertę usług i wsparcia. Więcej firm prawniczych korzysta z outsourcingu prawnego, aby zachować konkurencyjność i rentowność. W rzeczywistości oszacowano, że globalny rynek outsourcingu procesów prawnych będzie się rozwijał przy złożonej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 31,8% od 2019 do 2025 roku. Jak widać jest to trend, który warto przemyśleć prowadząc swoją kancelarię.

Polecamy:
Usługi prawne – kiedy warto z nich skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *