Pomoc drogowa – jakie oferuje stanowiska pracy?

Pomoc drogowa to usługa, która pomaga „zmaltretowanym zmotoryzowanym” wrócić „niepełnosprawne” pojazdy z powrotem na drogę lub przetransportować do warsztatu w celu naprawy. Pomocnikami drogowymi są kierownicy i patrole drogowe, a także dyspozytorzy i technicy.

laweta łódź

 

Pracują dla:

  • firm holowniczych,
  • ubezpieczycieli,
  • korporacji,
  • klubów motoryzacyjnych.

Państwa zatrudniają pomocników drogowych w celu ochrony bezpieczeństwa publicznego na autostradach i głównych drogach.

Pracownicy administracji pomocy drogowej

Administratorzy personelu zarządzają dyspozytorami, zazwyczaj są pracownikami call-center, którzy organizują holowanie lub mechaniczną pomoc dla niepełnosprawnych kierowców. Administratorzy personelu ustalają i dostosowują harmonogramy pracy. Zapewniają, że centra obsługi telefonicznej są obsługiwane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby przez cały czas obsługiwać sytuacje awaryjne. Widzą, że relacje robocze między dyspozytorami są oparte na współpracy, a problemy z centrum obsługi są właśnie tam rozwiązywane. W razie potrzeby szkolą również dyspozytorów i zatrudniają pracowników tymczasowych.

Asystenci przydrożni bezpieczeństwa publicznego

Państwa wynajmują pomocników drogowych dla swoich publicznych służb bezpieczeństwa. Ci przydrożni patrolują autostrady i główne drogi, są gotowi do pomocy znajdującym się w kłopotach kierowcom, odpowiadają na wezwania do holowania uszkodzonych pojazdów i są zobowiązani do usunięcia innych zagrożeń z drogi np. po wypadku. Diagnozują i często naprawiają drobne problemy mechaniczne, a ich laweta łódź pozwala im transportować kierowców do warsztatów. Policja lokalna polega na ich pomocy w kierowaniu ruchu drogowego poza miejsca wypadków lub udzieleniu poszkodowanemu kierowcom podstawowej pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Poza pewną podstawową wiedzą mechaniczną, asystenci drogowi bezpieczeństwa publicznego potrzebują ważnego prawa jazdy i wzorowej jazdy.

Dyspozytorzy

Dyspozytor zazwyczaj jest pierwszym połączonym kierowcą poszkodowanym z usługą pomocy drogowej. Dyspozytorzy dowiadują się, gdzie zmotoryzowani są kierowcy i zbierają informacje na temat uszkodzenia pojazdów. Doradzają również kierowcom, jak zachować bezpieczeństwo, dopóki pomoc nie dotrze. Wysyłają techników drogowych do w celu pomocy w uruchomieniu pojazdów lub holowania ich do warsztatów w celu naprawy. Niektórzy pracodawcy nazywają dyspozytorów służbami pomocy drogowej.

Dyspozytorzy muszą być w stanie rozmawiać z kierowcami w sposób jasny i uprzejmy. A ponieważ ich praca może wymagać zadań biurowych, potrzebują oni podstawowych umiejętności komputerowych. Często pracują w weekendy i noce, więc muszą być nastawieni na elastyczny harmonogram pracy.

Technicy

Technicy dróg ratowniczych pomagają kierowcom w problemach mechanicznych pojazdów. Wykonują podstawowe procedury diagnostyczne i naprawy, gdy tylko ustalą, jakie awarie mechaniczne wystąpiły. Kiedy nie mogą naprawić uszkodzonego pojazdu, odholowują go do garażu w celu przeprowadzenia szerszej diagnostyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *