Poradnik biznesmena: jak zadbać o skórzaną galanterię?

Skóra to naturalny materiał wrażliwy na działanie światła, wilgoci i wody. Aby utrzymać produkt ze skóry w idealnym stanie jak najdłużej i zapobiec blaknięciu koloru, zalecamy chronić go przed długotrwałym narażeniem na wysokie temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W przypadku kontaktu z wodą należy go natychmiast osuszyć miękką, gładką ściereczką. Aby zachować naturalną miękkość, zalecamy traktowanie produktu skórzanego neutralnym produktem do pielęgnacji skóry.

Dzisiaj na sklepowych półkach można znaleźć zarówno nowoczesne, jak i klasyczne kolekcje zawierająca eleganckie skórzane akcesoria o bogatej naturalnej kolorystyce i wykonane w szlachetnych skórach. Wnętrze wysokiej jakości produktów jest wyłożone gładką miękką skórą. Dzięki temu takie akcesoria łączą w sobie ponadczasową elegancję i nowoczesny design. Ze względu na delikatną naturę i ręcznie wykonaną konstrukcję – z taką galanterią należy obchodzić się ostrożnie. Możliwe fluktuacje kolorów i blaknięcie kolorów w czasie potwierdzają zastosowanie procesów ręcznych i wybór naturalnych materiałów. Jednak aby zminimalizować blaknięcie kolorów, należy unikać długotrwałego narażenia tychże produktów na światło.

Taka jakość produktów skórzanych łączy w sobie wielowiekową tradycję dobrego rzemiosła ze stałym poszukiwaniem innowacji. Jednak niektóre z produktów galanteryjnych z powodu wytłaczanej struktury są bardziej wrażliwe na kurz. Należy je czyścić szmatką:

  • miękką,

  • suchą,

  • niestrzępiącą się.

Jeśli wymagane jest dokładniejsze czyszczenie, najlepiej zwilżyć szmatkę czystą wodą. Unikaj stosowania standardowych środków czyszczących, ponieważ mogą one powodować niepożądane zmiany w dotyku i powierzchni.

Przechowywanie produktu skórzanego

Gdy produkt skórzany nie jest używany, zaleca się przechowywanie go w worku na kurz, jeśli jest dostępny, w suchym i ciemnym miejscu. Należy pamiętać, że niekorzystne warunki przechowywania, takie jak wysokie temperatury, silne światło lub wysoka wilgotność, mogą powodować niepożądane zmiany w materiale.

Magnesy w skórzanych produktach

Produkty z magnesami nie powinny być stosowane przez osoby wyposażone w rozruszniki serca, defibrylatory, wszczepione pompy insulinowe, plastry do podawania leków przezskórnych lub inne urządzenia elektromedyczne, podczas ciąży lub karmienia piersią. Należy unikać używania tych produktów w pobliżu maszyn lub kabli wysokiego napięcia. Pole magnetyczne wytwarzane przez produkty może wpływać na obiekty wrażliwe na magnesy, takie jak karty kredytowe lub inne karty magnetyczne, wrażliwe urządzenia lub wyświetlacze danych, osobiste cyfrowe asystenty, taśmy wideo / audio i podobne przedmioty.

Pole magnetyczne wytwarzane przez te produkty może również wpływać na prawidłowe funkcjonowanie zegarków mechanicznych i kwarcowych, dlatego zegarków nie należy przechowywać w produktach ani w ich pobliżu. Te produkty nie są zabawkami i powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Sprawdź szeroką ofertę galanterii skórzanej tutaj: https://www.belveder.com.pl/sklep/plecaki/do-pracy-biznesu/ .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *